Děkujeme sponzorům

Archiv

Chcete si přečíst podrobnější události z Box Clubu Ondřeje Stacha Plzeň?
Klikněte na odkazy co jsou níže uvedeny a můžete si jej otevřít či stáhnout.


Chcete se podívat na videa z našich zápasů? Klikněte zde.
Přečtěte si seznam zakázaných látek a metod dopingu.

Boxeři oslavili osvobození Plzně americkou armádou

Vše připraveno-Ring stojí-reklama Trampota

V rámci květnových oslav uspořádal plzeňský club BC Ondřeje Stacha v kulturním domě „Šeříkovka“ ve dnech 11. – 12. května 2013 mezinárodní turnaj v boxu mládeže pod názvem „Osvobození Plzně 1945“. Do Plzně se sjely týmy z  Maďarska, Slovenska, Polska, Litvy a výběru České republiky. Bojovalo se celkem v patnácti váhových kategoriích. Kadeti ve vahách - 49, - 52, - 54, - 57, - 60 kg, junioři ve váze - 60, - 64, - 69, - 75 kg . V kategorii muži - rok narození 1994 a starší ve vahách - 64, - 69, - 75, - 81, - 91 a + 91 kg. Celkem měl turnaj 84 účastníků a během obou dnů měli diváci možnost shlédnout celkem 39 zápasů. V sobotu od 17.00 hodin proběhly semifinálové boje a v neděli od 10.00 hodin souboje o třetí místo a finálové duely.
Na tomto turnaji se představili rovněž ti nejlepší plzeňští borci. To, že v Plzni box umíme, prokázali v kategorii kadetů ve váze do 52 kg Václav Kelner a do 54 kg Jiří Beníšek, oba z BC Ondřeje Stacha Plzeň. Beníšek vybojoval třetí a Kelner druhé místo.
Polák útočí - Jiří Kroupa uvolňuje Jirka Štádler - souboj s Polským borcem
V kategorii juniorů ve váze do 69 kg boxoval talentovaný Jakub Korbel z  BC STAR Plzeň. Ve váze do 75 kg bojoval jako lev Jiří Kroupa z BC O. Stacha Plzeň. Oba borci na turnaji předvedli skvělé souboje. Jakub Korbel v semifinále vyřadil Herberta Brauseho z Broumova a ve finále po tuhém boji porazil na body polského reprezentanta. Semifinálový souboj Jirky Kroupy s mistrem republiky z Polska byl velmi vyrovnaný. Nakonec ale Jirka svou obrovskou fyzičkou a nasazením svého soupeře udolal. Ve finálovém souboji deklasoval Jiří Kroupa maďarského borce, když zvítězil RSC v prvním kole. Oba plzeňští boxeři tak vybojovali poháry pro turnajové vítěze.
V mužích mohli diváci vidět ve váze do 69 kg souboj Jiřího Štádlera z BC O. Stacha Plzeň, který na turnaji obsadil druhé místo. Po semifinálovém vítězství nad litevským boxerem do finálového souboje již nenastoupil a jeho slovenský soupeř tak zvítězil bez boje. Tým Chiméra Plzeň reprezentovali ve váze – 91 Lukáš Wacker a váhu + 91 kg vybojoval Pavel Šour. V semifinálovém duelu Wacker s převahou porazil maďarského soupeře, ale ve finále již nestačil na slovenského reprezentanta. Lukáš Wacker vybojoval druhé místo. Ozdobou tohoto mezinárodního turnaje mládeže byl souboj v supertěžké váze. Jednoznačný průběh semifinále měl duel Pavla Šoura s třeboňským Vítem Růžičkou, který mu zápas vzdal v prvním kole. Ve finále si plzeňský bombarďák poradil i s maďarským reprezentantem. Tohoto borce porazil RSCi ve třetím kole. Pro roztržené obočí Maďara, lékař zápas předčasně ukončil. V této chvíli vyhrával Pavel Šour již 27 : 12 na body.
Štádler v souboji vítězí
„O víkendu měli diváci možnost vidět první ročník mezinárodního turnaje v boxu mládeže, uskutečněný pod názvem „Osvobození Plzně 1945“. Tento turnaj má prvenství dokonce i v období od roku 1946. Po válce totiž nikdo vícedenní mezinárodní turnaj mládeže v boxu v Plzni neuspořádal,“ říká prezident pořádajícího clubu pan Luboš Stach. „V roce 2004 se sice v Plzni díky našemu clubu konalo mezistátní utkání Česko – Litva a v roce 2012 jsme v květnu pořádali, u příležitosti oslav osvobození Plzně americkou armádou, mezistátní utkání Česko – Polsko. A právě pro velký úspěch tohoto utkání jsme si letos dali vyšší cíl. Mezinárodní turnaj již byl dvoudenní s účastí pěti států,“ říká Stach.
„Rádi bychom turnaj pořádali každoročně a vytvořili tak v Plzni novou tradici. Musím poděkovat velké podpoře, kterou tato naše snaha našla u „Plzeňského kraje“, městského úřadu „ÚMO 2“ a také u „Nadace 700 let města Plzně“. Tyto organizace zaštítily náš turnaj a bez jejich podpory by realizace mezinárodního boxerského turnaje nebyla možná,“ poděkoval na závěr prezident clubu pan Luboš Stach.
Konečné výsledky v PDF:
Týmy - soupiska dle jednotlivých států
Obsazení jednotlivých vah na turnaji
Semifinálová soupiska borců 11.05.2013
Semifinálové výsledky z 11.05.2013- výsledky zápasů
Finálová soupiska borců
Finálové výsledky z 12.05.2013-výsledky zápasů
KONEČNÉ Finálové výsledky
Medailisté na turnaji
Osvobození Plzně 1945 v číslech-Výsledky států dle získaných medailí
Rozhodčí na turnaji
Turnajová statistika
Autor: Luboš Stach, dne: 13. 05. 2013, Plzeň

Revoluce amatérského boxu:
Konec přileb a další změny

Lausanne – Mezinárodní asociace amatérského boxu (AIBA) oznámila revoluční změny v pravidlech. Ochranné přilby, bodování pomocí strojků napojených na počítač a desetiuncové rukavice i pro těžké váhy budou od nadcházejícího mistrovství světa minulostí. Avizované přibližování se profiringu a start profíků na olympijských hrách v Riu za tři roky tak dostává reálnější obrysy.

„Bodování vždycky bude záviset na svědomí rozhodčích. Budou-li sedět pod ringem čestní chlapi, bez osobních zájmů a sympatií, pak nebude záležet na systému bodování,“ říká v reakci na změny v pravidlech Rostislav Osička, držitel bronzové medaile z ME v roce 1979. Nová revoluční pravidla v amatérském boxu [PDF] 152 KB.

USKUTEČNĚNÍ MEZINÁRODNÍHO TURNAJE MLÁDEŽE V BOXU
V "Šeříkovce" NA SLOVANECH

pod názvem „Osvobození města Plzně 1945“
Box club Ondřeje Stacha Plzeň o.s. plánuje uskutečnit
ve dnech 11. – 12. května 2013 mezinárodní turnaj mládeže v boxu pod názvem „Osvobození města Plzně 1945“ v „KD Šeříkovka“. Tento turnaj navazuje na první poválečné boxerské utkání mezi reprezentacemi ČSR a Polska, které se uskutečnilo v osvobozené Plzni dne 19. května 1946 v „Pekle“ a mezinárodní utkání reprezentací Česka a Polska, které náš club realizoval v Plzni v Šeříkovce dne 5. května 2012.

Tento turnaj se bude konat v KD Šeříkovka ve dnech 11.05.2013(sobota), kdy se uskuteční semifinálové duely od 10.00 hod. ráno a předpokládaný konec zápasů je kolem 21.00 hod. Následující den 12.05.2013 (neděle) se uskuteční finálové zápasy a souboje o třetí místo s plánovaným časem od 9.00 hod. do 12.00 hod. Tento turnaj bude volně přístupný veřejnosti a nebude vybíráno žádné vstupné! Rovněž účastníci tohoto turnaje nebudou hradit startovní či jiné poplatky.Článek o mezinárodním turnaji mládeže boxu v Šeříkovce 11.-.12.5. 2013 [PDF] 123 KB.

Mistrovství ČR kadetů v Mělníku

Ve dnech 8. -10. 03. 2013 bylo Mistrovství ČR kadetů v Mělníku. Naši boxeři vybojovali po skvělých výkonech dva bronzy. Jiří Beníšek ve váze do 57 kg a Václav Kelner ve váze do 54 kg.

V Litvě vybojoval zlato Jirka Beníšek

Lenka Kardová v modrém, porazlila na turnaji v Šeříkovce 05.05.2012 Polku Izabeli Milczarekovou

Ve dnech 1. – 2. února 2013 skvělým způsobem zabojoval v Litvě, pod vedením trenéra Luboše Stacha, benjamínek plzeňského box clubu Jirka Beníšek. Tohoto turnaje se zúčastnily týmy z Polska, Běloruska, Lotyšska a Ukrajiny. Celkem se mládežnického turnaje zúčastnilo 116 závodníků v kategoriích kadeti a junioři.

scan - protokol z utkání 05.05.2012  ČESKO - POLSKO

„Na tomto silně obsazeném turnaji se sjeli mistři Evropy i světa kadetů. Pro naše borce to jistě byla cenná zkušenost. Jen konfrontací s těmi nejlepšími borci se mohou posunou ve výkonnosti výše. Škoda, že se těchto turnajů ve větším počtu neúčastní borci naší středočeské SCM, která má na to i dostatečné finanční prostředky.“ Říká po bojích trenér a šéf týmu Luboš Stach. „Musíme poděkovat podpoře firmy pana Jiřího Trampoty – FITSPORT JIŘÍ TRAMPOTA, jen díky ní mohli vyjet čeští borci na tento prestižní mezinárodní turnaj“, doplňuje trenér Stach. Podrobný článek o turnaji v Litvě 1.–2.2.2013 [PDF] 141 KB.

.

Finále MČR Rakovník 2012

Boxerský tým borců z Prostějova vybojoval pět titulů mistra republiky a dvě stříbrné medaile.
Finálové souboje začaly v neděli 9.12. 2012 ve Sportovní hale v Rakovníku v 9:45 hodin a skončily přesně ve 13:45 hodin.
Podrobné výsledky Finále MČR Rakovník 2012 můžů a žen
[PDF] 138 KB.

MISTR SVĚTA - Jáchym Wiesner

Jáchym Wiesner v Řecku vybojoval titul mistra světa v kickboxu ve váze do 55 kg.

MISTR SVĚTA - Jáchym Wiesner Jáchym- Mistroství světa (řecko) Jáchym- Mistroství světa (řecko)

Mladí plzeňští boxeři bojovali na turnaji v Lotyšsku

Velice úspěšně o víkendu bojovali mladí borci na mezinárodním turnaji v Lotyšsku, ve městě Olaine. Pod vedením trenérů Luboše Stacha z box clubu Ondřeje Stacha Plzeň a Zdeňka Fábery přivezli celkem pět medailí. Na tomto prestižním turnaji bojovali borci ze Švédska, Estonska, Litvy, Lotyšska, Běloruska, Ruska, Polska a České republiky.
První místo a pohár pro vítěze vybojoval Filip Papežík, když ve váze do 66 kg ve finále po skvělém, technickém výkonu porazil na body Švédského reprezentanta Bantijra Basimova.
Další výsledky boxerů z mezinárodního turnaje mládeže v Lotyšsku [PDF] 142 KB.

Boxeři zahájili sezónu mezinárodním utkáním v Rakousku

Plzeňští boxeři rozjeli novou sezonu 2012 - 2013 na plné obrátky. První z naplánovaných zahraničních turnajů se uskutečnil o víkendu v Rakousku, ve městě Pettenbach. Za box club Ondřeje Stacha nastoupili ve váze do 60 kg Jáchym Wiesner, - 64 kg Lukáš Radič, - 69 kg Jiří Štádler, - 75 kg Michal Vodárek - 85 kg Ondřej Brada a - 91 kg Jan Šmíd. Vedoucím výpravy byl Luboš Stach a trenérem Zdeněk Fáber. Na horké rakouské půdě šli domácí tvrdě za vítězstvím a někdy i za pomoci pánů v bílém.
Celý článek:Plzenští boxeři zahájili sezonu turnajem v Rakousku [PDF] 142 KB.

Rozlosování Extraligy
pro novou sezonu 2012 - 2013

Čtěte, kdo s kým bude v nové sezoně soupeřit:
Rozlosování Extraligy pro novou sezonu 2012 - 2013 [PDF] 22 KB.

Nejvyšší boxerská soutěž
EXTRALIGA BOXU v Plzni

První liga v Plzni končí ale má začít EXTRALIGA.Po rozhodnutí vedení Chimery Plzeň se tento club přihlásil do nejvyšší boxerské soutěže – EXTRALIGY BOXU MUŽŮ. Plzeňští diváci mají tak ojedinělou příležitost vidět v Plzni nejvyšší boxerskou soutěž – poprvé od roku 1946, tedy po 66 letech můžeme v této soutěži vidět v Plzni boxovat ty nejlepší boxery z celé České republiky.
Celý článek od Luboše Stacha:
První liga v Plzni končí ale má začít EXTRALIGA boxu [PDF] 100 KB.

Boxerský výběr Plzně a středočeské oblasti v Polsku prohrál 11 : 5

Ve Wroclavi se dne 19. května 2012 uskutečnila odveta mezi boxerským výběrem Plzně a středočeské oblasti. České borce nečekaly lehké zápasy, a to věděli oba trenéři - Jan Malý a Luboš Stach, kteří borce doprovázeli.

„Úvod po prvních dvou zápasech sice famózní a stav 0 : 4 super, ale … to bylo bohužel vše, co se nám podařilo vyhrát, říká Fred Radič po ukončení posledního duelu české výpravy… Jsem rád, že mě můj zápas vyšel. Polák byl „držák“ hodně inkasoval, ale dostal jsem ho až ve třetím kole. Potěšilo mě, že jsem byl vyhlášen nejtechničtějším borcem i velký pohár co jsem za to dostal, prohlásila posila plzeňského týmu v letošní První lize.

„Přes porážku to byla pro naše kluky dobrá zkušenost,“ říká sokolovský trenér, pan Jan Malý… „Poláci nám tak dokonale vrátili prohru z Plzně. Také si polští činovníci pochvalovali dobrou spolupráci s našimi cluby a těší se na další souboj. Ten se tentokrát uskuteční v Sokolově, na turnaji „Sokolovská uhelná“, doplňuje pan Malý.“
Boxerský výběr Plzně a středočeské oblasti v Polsku prohrál 11 : 5
Autor: Luboš Stach, dne: 25. 05. 2012, Plzeň

Boxeři oslavili osvobození Plzně vysokou porážkou polského týmu

V rámci oslav osvobození města Plzně americkou armádou se uskutečnilo v sobotu 5. května 2012 v K. D. Šeříkovka v Plzni mezinárodní utkání ČESKO vs. POLSKO v boxu. Diváci měli možnost vidět výběr nejlepších plzeňských boxerů a borců ze středočeské oblasti. Celkem bylo vybojováno dvanáct duelů. Tři v kategorii kadetů, tři v juniorech, jeden duel žen a pět soubojů mužů.

Vítězi váhy do 69 kg věnoval pohár náměstek hejtmana plzeńského kraje pan Jiří Struček

Konečný stav utkání byl 20 : 4 pro domácí České borce. Naplněný sál kulturního domu „Šeříkovka“ borce obou týmů odměnil dlouhotrvajícím potleskem.
„Diváci viděli kvalitní zápasy a naši kluci ukázali, že v Čechách box umíme“, říká po skončení utkání majitel pořádajícího clubu pan Ondřej Stach. „Jsem rád, že se nám podařilo navázat na první poválečný zápas, který se uskutečnil v rámci oslav osvobození americkou armádou v Plzni, dne 19. května 1946 v Pekle, mezi výběrem ČSR a Polska. Věřím, že vznikne nová tradice a toto mezinárodní utkání budeme pořádat každoročně. Musím poděkovat Nadaci 700 let města Plzně, Plzeňskému kraji a ÚMO 2, s jejichž podporou jsme toto utkání uspořádali“.
Celý článek: Boxeři oslavili osvobození Plzně vysokou porážkou polského týmu

EVROPSKÝ GALAVEČER BOXU POZVÁNKA NA MEZISTÁTNÍ UTKÁNÍ ČESKO VS. POLSKO

Mezistátní utkání ČSR vs POLSKO 19.05.1946

Zveme Vás na box do Plzně na nevšední sportovní zážitek. Uvidíte gladiátory boxerského ringu v akci. Z plzeňských týmů jsme vybrali ty nejtalentovanější mladé borce, aby se v jedenácti duelech utkali dne 5. května 2012 v Kulturním domě „Šeříkovka“ v Plzni na Slovanech. Tři v kategorii kadetů – do 16 let, dva v kategorii juniorů – do 19 let, pět v kategorii mužů a jeden v kategorii žen.
POZVÁNKA na 05.05.2012 GALAVEČER BOXU [PDF] 115 KB.

Matoušek zvítězil v Třeboni

Třeboňský „kulturák“ uvítal 24. března 2012 mladé adepty boxu. Celkem se zde uskutečnilo 21 duelů v kategoriích přípravka, kadeti, junioři a muži. Náš box club Ondřeje Stacha měl zde dva borce. Ve váze do 64 kg juniora Vítězslava Matouška a v mužích ve váze + 91 kg Jana Šmída. Pochvala organizátorům za skvělou atmosféru a organizaci.Víťa Matoušek vítězí a ringový rozhodčí mu při vyhlášení zvedl ruku

...Ve třetím kole však došla našemu borci „pára“, a tak Matoušek musel sáhnout až na dno svých sil.
Podrobnosti se dozvíte v celém článku[PDF] 88 KB.


Mezinárodní turnaj v Lotyšsku – Jelgava

Lotyšsko – Jelgava. Mezinárodní turnaj v kategoriích přípravka, kadeti, junioři a muži se uskutečnil v Jelgavě za účasti reprezentací Estonska, Lotyšska, Litvy, Polska, Ruska, Švédska a Česka. Naše minivýprava pod vedením trenérů Luboše Chmela a Luboše Stacha přivezla čtyři borce. V kadetech Kamo Michaljana - 63 kg, v juniorech Františka Kováře – 60 kg, Jiřího Jelena – 69 kg a v mužích Jirku Štádlera – 69 kg.
Podrobné zajímavosti najde v celém článku [PDF] 108 KB.

Boxeři bojovali v Dešenicích na Šumavě

O víkendu 3.3.2012 v Dešenicích se uskutečnily závody boxu talentované mládeže. Dvě stovky diváků viděli strhující duely a jedno KO. Celkem bylo vybojováno šestadvacet zápasů a oceněni nejtechničtější boxeři v kategoriích, přípravka, kadeti, junioři, muži a ženy pohárem starosty Dešenic, panem Janem Reifkem.
Přečtěte si jména borců a průběh závodu [PDF] 100 KB.

Ohlédnutí za uplynulým rokem 2011
nejen ve fotkách

Petr Rozboud, nejmenší člen naší výpravy bojoval v Roman Bulavka vybojoval vítězně finálový boj,
Litvě, v Mariánpolle ve váze do 32 kg, obsadil 2. místo

Litva byla jednou ze zemí ve které se naši boxeři utkali s těmi nejlepšími boxery z celé Evropy.

Podívejte se na ostatní fotografie a komentáře [PDF] 497 KB.

Jáchym Wiesner porazil ve finále svého soupeře na body. Kromě poháru pro vítěze a zlaté medaile získal za
první místo na tomto turnaji i tuto sladkou odměnu.

V Lotyšsku si boxeři vybojovali nejen medaile, ale také dort s boxerskou rukavicí.

Nenechte si ujít akční fotografie [PDF] 489 KB a komentáře ze zápasů z Lotyšska.

Naši boxeři v Polsku V Polsku Jirka Štádler kromě medaile za vítězství na turnaji obdržel i pohár pro nejtechničtějšího borce.

Připomeňte si vítězství v polsku pomocí fotek a komentářů [PDF] 570 KB.

Poděkování patří panu starostovi, Janu Reifkovi, uprostřed) díky němuž můžeme teď boxovat nejen první ligu v Kulturním Domě v Dešenicích.

Již pošesté náš tým, box clubu Ondřeje Stacha, nastoupil do První ligy boxu mužů. Poprvé jsme do této soutěže vstoupili již v roce 2004, za poslední 4 roky jsme byli na druhém místě.

Ohlédněme se, jak vzniká BC FITSPORT Jiří Trampota Plzeň [PDF] 434 KB.

Trénink borců z BC
FITSPORT Jiří Trampota Plzeň Pojďte se podívat na naše borce do zákulisí - do tělocvičny [PDF] 559 KB, kde vše začíná, aby jste mohli domů přijet také s medailí v ruce.V prvním pololetí letošního roku 2012 se z našeho clubu BC Ondřeje Stacha účastní soutěží družstev mužů, (pořádaných ČBA) tito boxeři:

EXTRALIGA: Z našeho klubu podepsali hostování za prostějovský Extraligový club boxeři - Jáchym Wiesner do váhy 60 kg a Jiří štádler do váhy 69 kg.

PRVNÍ LIGA: V Plzni boxuje letošní ročník první ligy tým s názvem "SPOLEČENSTVÍ PLZEŇ" . V tomto soutěžním týmu startují od nás - ve váze 60 kg Jáchym Wiesner, 69 kg Jiří Štádler, 75 kg Josef Zahradník a Petr Matějka.

V Termínovém kalendáři (k zhlednutí na našich stránkách) jsou pro naše borce, pro tento rok, i mezinírodní turnaje. Například v Polsku, Litvě, Lotyšsku, Rakousku.

Wroclaw

Wroclaw

Ve dnech 3.-4. prosince 2011 plzeňský tým Box clubu Ondřeje Stacha vybojoval utkání v polské Wroclavi s domácím clubem Gvwardia WROCLAW. Výsledek ze vzájemného souboje vyzněl příznivěji pro domácí, kteří zvítězili 11 : 7 na body. Českému týmu chybělo jedno vítězství k vybojování remízy. . . WroclawPřesto souboj s družebním městem plzeňského clubu přinesl pěkné souboje a naši borci vybojovaly zápasy, které zvedali diváky ze sedadel. Náš tým posílili dva borci ze Sokolova a oba ve svých duelech dokázali zvítězit.

Za český tým bojovali:
46 kg René Hejda - zvitězil na body 2 : 0 (Sokolov)
60 kg Jáchym Wiesner - prohrál na body 2 : 2
63,5 kg Kamo Michalian - zvítezil na body 4 : 2 (Sokolov)
64 kg Julius Ferdinand - remíza 5 : 3
69 kg Jiří Štádler - prohrál na body 5 : 5
69 kg Tomáš Slavata - prohrál na bod 5 : 7
75 kg Šimon Kutač - prohrál na body 5 : 9
75 kg Petr Matějka - zvítězi RSC ve 3 kole 7 : 9
91 kg Václav Pejsar - prohrál na body 7 : 11 - Konečný výsledek

Wroclaw

K nejdramatičtější určitě patřily souboje Juli Ferdinanda, který skončil remízou a Jirky Štádlera, jenž prohrál těsně 2:1 na body V duelu Štádlera bylo citelně vidět únavu po absolvovaném maturitním plese z předchozího večera. Kdy se bohužel až v zavěrečném kole se vybičoval k brilantnímu výkonu a jen málo mu chybělo, aby zápas dokázal ukončit před limitem...

Wroclaw

Doslova profesorský výkon předvedl Petr Matějka, ten si dobře přečetl svého soupeře. Od úvodního gongu prvního kola stupňoval tempo a v závěrečném třetím kole, po tvrdých kombinacích, byl Petrovo soupeř počítán. Petr Matějka jasně zvítězil RSC ve třetím kole. Ostatní sice své zápasy sice prohráli, ale bojovali jak lvi a ukázali polskému publiku, že v Plzni box umíme.
Autor: Luboš Stach, dne: 05.12.2011, Plzeň

Oblastní kolo boxu TALENTOVANÉ mládeže 29.10.2011

Vpravo, v červeném, plzeňský boxer Lukáš Navrátil bojoval proti Piknerovi z Kladna.

V sobotu 29. 10. 2011 se uskutečnilo na Lochotíně, v TJ AREÁLU JEZÍRKO, oblastní kolo boxu talentované mládeže středočeské oblasti. Celkem diváci viděli duely 21 dvojic v kategoriích přípravka, kadeti, junioři a muži. Uspořádání turnaje se ujal Box club Ondřeje Stacha a z tohoto clubu se zúčastnili v kategorii muži ve váze do 64 kg Julius Ferdinand, - 69 kg Jiří Štádler, - 75 kg Petr Matějka, - 75 kg Šimon Kutač a - 81 kg Lukáš Navrátil.

Tvrdý levý hák Navrátila trefil bradu kladenského borce. Otřesený soupeř po tvrdém úderu spadl na podlahu ringu. Lukáš Navrátil odchází do bílého rohu a ringový přichází k Piknerovi, aby zahájil počítání kladenského borce. Sedm, osm, počítá ringový rozhodčí, ale kladenský boxer se stále nezvedá z podlahy a je odpočítán. Rozhodčí duel ukončil. Plzeňský borec Navrátil vítězí RSC v prvním kole.

„Diváci mohli být spokojeni,“ říká za pořadatele tohoto turnaje Luboš Stach. „Plzeňské kluby dobře připravily své borce a naplněná sportovní hala v TJ Areál Jezírko – dříve Bacardi viděla velice kvalitní zápasy.“
Autor: Luboš Stach, dne: 31.10.2011, Plzeň
Celý článek [PDF] 65 KB.

Nahoru ^

Standa Bradáč zvítězil v Polsku

V Bydgošti 30.09. – 02.10. 2011 v polské Bydgošti se uskutečnil osmý ročník mezinárodní soutěže mládeže v boxu. Turnaje se zúčastnily výpravy z Polska, Lotyšska, Litvy a Čech. Vybraní boxeři, ze středočeské oblasti, pod vedením Luboše Stach a Zdeňka Fábera.
Dočtete se o zlaté medaili a poháru ve článku [PDF] 59 KB.

Mezinárodní turnaj mládeže
- SWIDNICA Polsko

Ve dnech 15 – 16. října se uskutečnil v Polsku, ve Swidnici, mezinárodní turnaj kadetů a juniorů. Z Čech se tohoto turnaje zúčastnily dvě výpravy. Jedna ze Středočeské oblasti, pod vedením Luboše Stacha a Jana Malého a druhá ze Severočeské oblasti pod vedením Milana Džavíka a Arajka Šachbaziana. Celkem na tomto turnaji k zápasům nastoupilo dvanáct borců, šest z každé výpravy.
Podrobnější článek [PDF] 60 KB od Luboše Stacha.

NOVÁ CESTA
PŘI PŘÍPRAVĚ MLÁDEŽE V BOXU

V letošním roce jsem naplánoval nový směr v  přípravě mladých borců. S mladými a talentovanými boxery je nutné vyjíždět ven na mezinárodní turnaje. Tam se nejen „otupí“ jejich zbytečný respekt ze zahraničních boxerů, rovněž jim přestane vadit stres z cizího prostředí. Přízeň, či respektive nepřízeň rozhodčích je obdobná jako na domácí soutěži, ale úroveň soupeřů je s naším „malým domácím rybníčkem“ nesrovnatelná. Přečtěte si budoucí plány Luboše Stacha zde [PDF] 61 KB.

Jáchym Wiesner zvítězil na mezinárodním turnaji v Lotyšsku

Ve dnech 16.09.2011 – 18.09.2011 se v Lotyšském Olaine uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu. Turnaje se zúčastnili borci z Estonska, Litvy, Polska, Lotyšska a České republiky.

Čtěte podrobnosti o turnaji v Lotyšsku [PDF] 97 KB.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ LOTYŠSKO
15-19.09.2011

Box club Ondřeje Stacha se s borci ze středočeské oblasti zúčastní ve dnech 15–19. 09.2011 mezinárodního turnaje v Lotyšsku. Akce, která je financována box clubem Ondřeje Stacha, má za cíl umožnit talentovaným borcům z Čech konfrontaci s boxery na mezinárodní úrovni.

Celkem pět boxerů, a trenéři Luboš Stach a Zdenek Fáber se zúčastní mezinárodního turnaje ve městě Olaine v Lotyšsku. V kategoriích přípravka, kadeti a junioři budou bojovat - ve váze do 46 kg kadet Rozbound z Třeboně, 64 kg Kliment z SKP Rakovník, ve váze 60 kg junior Wiesner BC O.S. Plzeň, ve váze 69 kg Jelen z Rakovníka a ve váze do 75 kg Šejnoha z Č. Budějovic.

SMUTNÁ ZPRÁVA

Od Marka Šimáka z Mistrovství Evropy Juniorů - Dublin, Irsko 2011.
Přečtěte si o 24. a 25. srpnu podrobnou zprávu [PDF] 121 KB.

Další boxerský club, znechucený poměry v Českých soutěžích, skončí v nejvyšší Extraligové soutěži družstev mužů.

Tentokrát je to Extraligový Samson České Budějovice, který tak následuje prvoligový Box club Ondřeje Stacha, jenž po ostudném zápase v Kroměříži odstoupil ze soutěže 1. ligy boxu mužů.
Více si můžete přečíst v otevřeném dopise prezidenta clubu pro VV ČBA [PDF] 593 KB.

Historický boj potvrzen. Boxer Konečný vs. Dzinziruk o titul mistra světa v Česku

Lukáš Konečný s pásy pro profesionálního mistra Evropy a interkontinentálního šampióna organizace WBO.
Lukáš Konečný s pásy pro profesionálního mistra Evropy a interkontinentálního šampióna organizace WBO.

Dohoda je podepsána. Historický boxerský zápas se stane v Česku realitou 30. září. Lukáš Konečný vyzve v duelu o pás mistra světa organizace WBO Ukrajince Sergeje Dzinziruka. Oba se potkali v ringu už v dubnu roku 2008, tehdy český bojovník v Drážďanech sporně prohrál. Nyní tu je odveta. O svět na české půdě.

Místo zápasu zatím nebylo zveřejněno, ale už je známé. "Já i organizátoři víme, kde utkání proběhne, ale zatím tuto informaci nechceme prozrazovat. Vše se fanoušci dozví za pár dnů na tiskové konferenci," řekl Sport.cz český boxer, který se už na zápas připravuje.

Dvaatřicetiletý Konečný boxoval naposledy koncem května, když obhájil titul mistra Evropy a interkontinentální titul organizace WBO v lehké střední váze. V Ústí porazil Francouze Husseina Bayrama. Hned poté se začalo spekulovat o možném klání s Dzinzirukem.

"Když to nebude Dzinziruk, tak se titulu vzdá a bude to někdo jiný. Myslím, že teď už to opravdu musí být, to jinak nejde. Porážím slušné soupeře, jsem vysoko na žebříčku. Uvidíme, záleží co manažer," řekl Konečný hned po utkání.

Pár dnů poté se objevila zpráva, že zápas by mohl proběhnout možná už i za pár týdnů, což Konečnému příliš nevyhovovalo, on si přál pozdější termín. „Čím později, tím lépe. Teď potřebuju oraz, alespoň dva měsíce," přiznal český boxer na konci května.

Teď už zná termín - 30. září propukne boj o boxerský trůn.

Mistrovství Evropy kadetů v Maďarsku

V uplynulých dnech naši mladí boxeři pod vedením reprezentačního trenéra Vasila Larionova bojovali na mistrovství Evropy kadetů v Maďarsku. Jak je vidět z výsledků, na lepší časy to v mládežniském boxu zatím nevypadá. Přečtěte si reportáž od Vasila Larionova [PDF] 104 KB s výsledky našich borců.

Od září 2011 začíná nová sezóna soutěží družstev v boxu mužů

Dne 21.06.2011 v Praze na Strahově proběhla ustavující schůzka zástupců jednotlivých klubů, kteří se do soutěží v sezóně 2011 - 2012 mají zapojit, a to v Extraligové soutěži a soutěži 1. ligy boxu mužů.
Také Plzeň bude mít v jedné ze soutěží svého zástupce.
Více se dočtete ve článku o ZÁPISU z STK [PDF] 102 KB.

Soustředění SCM Praha - Děčín 2011

Místo: hotel Maxičky - Děčín
Sraz: 19.8. do 11 hodin
Pozváni jsou: Wiesner Jáchym, Pytel Václav a další
Podrobné propozice na soustředění [PDF] 76 KB.

Vážení sportovní přátelé,

poslední tréninky v tomto pololetí jsou ve čtvrtek 30. 06. 2011 v Orlovně, v Lukavické ulici, od 16.30 hod a 18.15 hod. Po prázdninách začíname novou sezónu prvním trénikem na Bacardi, vchod z ulice V Lomech, dne 05.09.2011 a to od 18.30 hod. V případě zájmu o individuální trénik v období prázdnin - je možný po dohodě (SMS zasílat na tel : 777894001)

Přejeme Vám příjemně prožité prázdniny a Vaše dovolené. Těšíme se na setkání s Vámi v nové sezóně 2011 - 2012.
Ondřej a Luboš Stachovi

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY Z MEZINÁRODNÍHO TURNAJE MLÁDEŽE

E.T.M. Třeboň 2011 [PDF], včetně pavouků a bodování od rozhodčích

Dopis na ČBA s odůvodněním vystoupení ze soutěže První ligy boxu mužů

Jaké změny nastaly po posledním utkání v Kroměříži dne 28.5.2011? Nenechte si ujít celý dopis [PDF].

Zveme Vás na
Evropský turnaj mládeže v Třeboni

Plakat

Ve dnech třetího a čtvrtého června 2011 se uskuteční již třetí ročník Evropského turnaje mládeže v Třeboni. Závodů se zúčastní nominovaní juniorští reprezentanti z České republiky, výběr boxerů ze středočeské a jihomoravské oblasti. Rovněž boxeři z Polska, Rakouska, Slovenska, Maďarska a Lotyšska. Turnaj pořádá oddíl SKB Třeboň ve spolupráci s naším clubem BC Ondřeje Stacha. Přijeďte se podívat a podpořte naše boxery.

Miroslav Foral, ředitel turnaje

Mobil:00420 608 731 438
E-mail:foral.m@quick.cz

Luboš Stach, sekretář turnaje

Mobil:00420 777 894 001
E-mail:bc.plzen@seznam.cz

Těšíme se na vaší účast.

Boxer Jiří Štádler vítězí RSC v druhém kole

Plzeňští boxeři poráží v první lize boxu mužů, na domácí půdě, favorizovaný tým z Brna

V sobotu 30.4. 2011 se v Plzni utkaly vedoucí týmy v první lize boxu mužů, BC Fitsport Trampota Plzeň s týmem BC Nový Lískovec Brno o republikové prvenství. Nový ročník má nová pravidla a soutěž se boxuje dvoukolově. Jirka štádler zvítězil nad soupeřem Waldemarem Kalinou z BrnaV první lize boxu mužů je celkem osm týmů, čtyři z Čech (Plzeň, Most, Č.Kamenice, Ústí n.L.) a čtyři z Moravy (Ostrava, Poruba, KO Brno, N.L.Brno). V prvním kole, tzv. „základní skupině“, mezi sebou bojovaly týmy z Čech a Moravy odděleně. V druhém kole tzv. „nadstavbě“ pak první z České skupiny bojuje o celkové první místo s prvním týmem z Moravské skupiny na dva vítězné zápasy,Jáchym Wiesner, v modrém, útočí na svého soupeře druzí ze skupin pak bojují o celkové třetí místo.

Domácí plzeňský tým vyhrál základní skupinu, když na cestě za vítězstvím doma porazil Českou Kamenici, remízoval s Ústím nad Labem a porazil Most. Na půdě soupeřů porazil Ústí nad Labem, Českou Kamenici a remízoval s Mostem. Celkem plzeňští boxeři pod vedením Luboše Stacha a Václava Pilce v ligové tabulce získali deset bodů před druhým Mostem se sedmi body.

Vítězem super těžké váhy nad 91 kg se stal domácí borec Luboš Velecký (vlevo), když porazil brněnského Marka Chmelu

Vedoucí týmu, Luboš Stach zhodnotil výsledek tohoto duelu: „Tímto vítězstvím naši boxeři udělali první krok v boji o celorepublikové vítězství v první lize boxu mužů. Jenže zdaleka není vyhráno. Bojuje se na dva vítězné zápasy. Odveta se uskuteční v Kroměříži 28.května. Pokud bude rovnost výsledků, rozhodující utkání proběhne na neutrální půdě 2. června 2011 v Třeboni. Musím klukům poděkovat za bojovné výkony, každý z nich dal do svého zápasu srdce a diváci byli určitě s jejich nasazením spokojeni.“

Celý článek [PDF]
Autor: Luboš Stach, dne: 01.05.2011, Plzeň

První liga boxu mužů - finále

Poslední kolo letošní sezony na domácí půdě v PLZNI. Finále o první místo v ČR ( v Čechách zvítězil náš tým BC Ondřeje Stacha Plzeň, na Moravě tým BC Nový Lískovec Brno).

Souboj mezi BC O.S. PLZEŇ a BC N.L. BRNO
se uskuteční v areálu TJ Areál Jezírko, dříve BACARDI
(vchod z ulice v Lomech - Lochotín/Košutka)
v sobotu 30. dubna 2011 od 14 hodin

PŘIJĎTE PODPOŘIT PLZEŇSKÉ BORCE, UVIDÍTE BOXERSKÉ DUELY TĚCH NEJLEPŠÍCH BOXERŮ Z NAŠÍ REPUBLIKY.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Luboš Stach a Václav Pilc
trenéři a vedoucí týmu
BC FITSPORT TRAMPOTA Plzeň

Mezinárodní turnaj kadetů – Litva, Mariampole 24. - 26.03.2011

Litevského turnaje se zúčastnila po patnáctihodinovém cestování výprava tří českých boxerů. Ve váze 38 kg Petr Rozboud, 56 kg Jakub Korbel a ve váze do 60 kg Roman Bulavka. Turnaj byl slušně obsazený, byly zde výpravy z Polska, Ruska, Lotyšska, Litvy a Čech.

„Myslím, že pro naše boxery to byla dobrá zkušenost. Vyzkoušeli si, jak chutná box v mezinárodním ringu a zlato Romana Bulavky z tohoto mezinárodního turnaje bylo třešničkou na dortu naší minivýpravy“, hodnotí vystoupení českých boxerů vedoucí výpravy Luboš Stach.

Celý článek zde [PDF]
Autor: Luboš Stach, dne: 27.03.2011, Plzeň

Nahoru ^

8. kolo jun. ligy středočeské oblasti 12.03.2011
v KRÁLOVĚ DVOŘE u BEROUNA!

Pozvánka na jun. ligu Králův Dvůr

BC Asfalt Králův Dvůr a SK Boxing Praha pořádají 8. kolo jun. ligy SOB

Místo konání: Sportovní hala Králův Dvůr
Adresa: Nad Stadionem 250, 267 01 Králův Dvůr
Kdy: 12.3. 2011

Vážení a lék. prohlídka: 8.30 – 10.00 hodin
Losování a porada klubů: 10.00 – 11.30 hodin
Začátek boxu: 12.00 hodin
Startují: přípravka, kadeti, junioři, ženy a muži
(muži po zaplacení startovného 150,-Kč)

Boxuje se ve vlastních rukavicích - pouze modré a červené barvy 10oz. Bodování bude na manuální strojky, dodržujte: modrý roh modré nátělníky a červený roh červené nátělníky.

Se sportovním pozdravem boxu zdar
Milan Jirásek & Marek Šimák

Nahoru ^

Další kolo oblastní ligy boxu talentované mládeže je zrušeno. V neděli 13.03.2011 se v Roudnici nad Labem mělo uskutečnit desáté kolo boxu talentované mládeže. Bohužel pořádající club pana Kapína od uskutečnění tohoto kola z ekonomických důvodů odstoupil. Takže další na řadě, dle termínového kalendáře, je až dubnové kolo u Míry Forala v Třeboni. (02-03.04.2011)
Luboš Stach

Boxeři z týmu BC Ondřeje Stacha Plzeň vybojovali na MČR kadetů v Rakovníku dvě bronzové medaile

Šťastní trenéři a dva Janové z BC Ondřeje Stacha - táta se synem si atmosféru vyhlášení užívali

Ve dnech 25. – 27.02.2011 se uskutečnilo mistrovství ČR v boxu kadetů a žáků. Box club Ondřeje Stacha Plzeň vyslal pod vedením trenérů Jana Drobeny a Luboše Stacha na šampionát tři borce. Ve váze do 36 kg to byl nejmladší z plzeňských boxerů, Radek „Rádio“ Štádler, ročník narození 1999. Ve váze do 48 kg Jan Drobena mladší r.n. 1996 a ve váze do 75 kg Jan Kroupa, r.n. 1996.

První do soubojů zasáhl v pátek ve vyřazovacích bojích v kategorii žák Radek „Rádio“ Štádler. Utkal se s Arturem Šachbazianem z Ústí nad Labem. Oba soupeři se již dobře znali. Minulý rok na sebe narazili při mezinárodním turnaji v Třeboni. Tenkrát zvítězil Artur Šachbazian. Po úvodním gongu vlétl Artur do našeho Radka a doslova jej zavalil sériemi úderů. Radek srdnatě vzdoroval. Bohužel těsně před koncem prvního kola byl Štádler ringovým rozhodčím po rychlé kombinaci úderů do dvojitého krytu naprosto zbytečně počítán. Znamenalo to „stop“ pro Rádio Štádlera a z dalších bojů byl tak vyřazen.

Jan Drobena vybojoval bronzovou medaily ve váze do 48 kg

Naši další dva boxeři postoupili do sobotního semifinále. Jan Drobena ve váze 48 kg vybojoval v sobotním semifinále doslova „bitvu“ s Jenisejem Khrabrovem z Pardubic. Oba borci od počátku souboje vsadili na sílu, a tak diváky ze sedadel zvedal urputný souboj plný tvrdých a rychlých výměn. První kolo bylo vyrovnané. Ve druhém kole opět pokračovala nesmlouvavá bitva. Oba boxeři si vyměnili desítky direktů a háků. Přitom žádný z nich nechtěl ustoupit v ringu ani o krok. Ke konci druhého kola tohoto nádherného souboje prošel jeden přesný zadní direkt Jeniseje Khrabrova obranou Drobeny a ten byl počítán. Do třetího kola zbylo více sil pardubickému boxerovi. Přesto i toto kolo se boxovalo ve vysokém tempu. Zvítězit ale může jen jeden a tentokrát se radoval z vítězství borec Khrabrov. Jan Drobena ve svém debutu na šampionátu nezklamal. Získal kromě bronzové medaile i cenné zkušenosti.

Poslední naše želízko v ohni, Jan Kroupa měl za soupeře ostříleného boxerského matadora Martina Andrýska z Poruby. Původně byl Jirka na turnaji nominován ve váze do 66 kg. Při kontrolním vážení se jazýček zastavil na číslovce 70,5 kg, a tak bylo nutné, aby Kroupa nastoupil ve váze do 75 kg. Na rozdíl od trenérů Jirku váhový přírůstek nepřekvapil, prý již delší dobu bojuje s udržením své váhy.Jirka se svých těžších soupeřů nezalekl a jeho účast na mistrovství byla cennou zkušeností Andrýsek byl pro Jiřího opravdu velkým „soustem“. Pro Kroupu to byl čtvrtý zápas v životě, Andrýsek, dvojnásobný mistr ČR měl za sebou již 58 zápasů a mimo jiné i účast na loňském Mistrovství světa kadetů v Rusku. Podle toho se i vyvíjel souboj těchto borců.  Jiří se snažil čelit pestrým kombinacím soupeře a sám jej několikrát čistě zasáhl. Jenže po jedné z kombinací Jirka nestačil včas povolit a přišel trest v podobě přesného zadního kontraúderu. Následovalo počítání a ringový rozhodčí zápas ukončil.

Tak a je po mistovství, 27.02.2011 skončily finálové boje. Rádio Štádler, váha 32 kg, Jan Drobena, váha 48 kg a Jiří Kroupa, váha 75 kg bojovali na svém prvním šampionátu

„Přes prohru v tomto duelu prokázal náš boxer Jirka Kroupa pořádný kus odvahy a bojovnosti. Po získání potřebných zkušeností může být velkým přínosem pro náš club,“ hodnotil trenér Jan Drobena vystoupení svého svěřence.

„Kluci přijeli na toto mistrovství získávat především zkušenosti,“ říká šéf výpravy Luboš Stach.„Dokázali, že mají srdce bojovníků a jsou pro box velkým příslibem. Určitě s některým z nich počítám na březnový mezinárodní turnaj kadetů, který se uskuteční v Litvě,“ prozradil Stach plány do budoucna.

Autor: Luboš Stach, dne: 27.02.2011, Plzeň

Nahoru ^

Rozhodující střetnutí v první lize boxu mužů se uskutečnilo v sobotu 19. února v Dešenicích na Šumavě. Tam v posledním 6. kole, na domácí půdě, přivítali v základní části první ligy borci z BC Fitsport Trampota Plzeň tým z BC Baník Most.

Po tomto kole v dubnu a květnu proběhne ligová nadstavba, kdy se první tým v tabulce z české ligy utká o republikové první místo v 1. lize boxu mužů ČR s prvním týmem moravské části ligy. V Dešenicích oba box cluby soupeřily o první místo v tabulce první ligy, když před tímto zápasem byli plzeňští na prvním místě o bod před Mostem. Domácím tedy stačila remíza, mostečtí potřebovali výhru. Vedoucí týmu Luboš Stach spolu s trenérem Václavem Pilcem k zápasu připravili sestavu osmi boxerů od váhy – 56 kg až do váhy + 91 kg. Oslabený Most nedovezl dvě váhy a to nejnižší váhu do 56 kg a super těžkou + 91 kg.

Podařilo se, plzeňští boxeři porazily v první lize boxu mužů Baník Most a vyhráli základní část ligy

Trenér a vedoucí týmu Luboš Stach byl po souboji s mosteckým soupeřem evidentně šťastný. „Kluci podali dobré výkony a všichni přistoupili k zápasům s maximálním nasazením. První místo v české části první ligy boxu mužů znamená, že v republikovém soupeření neskončíme hůře než druzí. To bylo i naše loňské umístění. V lize se v nadstavbě boxuje systémem první z Čech s prvním z Moravy, druhý s druhým a tak dále, podle umístění v tabulce. Samozřejmě uděláme vše pro vybojování prvního místa. Teď máme pauzu až do 10. dubna, kdy začnou souboje s moravským soupeřem,“ hodnotil Luboš Stach účinkování plzeňského prvoligového týmu v soutěži.

Autor: Luboš Stach, dne: 20.02.2011, Plzeň

Boxer Petr Kříž vybojoval vítězný zápas svým druhým K.O. ve své kariéře

V sobotu 22. 1. 2011 v Rakovníku vybojovali boxeři z BC Ondřeje Stacha v Plzni tři duely v šestém kole oblastní ligy boxu talentované mládeže. „Přivezl jsem do Rakovníka samé nováčky,“ říká trenér Luboš Stach. „Je třeba aby se »otrkali« a získali nějaké ringové zkušenosti.“
Ve váze do 66 kg nastoupil čtrnáctiletý kadet Jiří Kalina proti Petru Stárkovi z Prahy. Po dvou vyrovnaných kolech v tomto zápase rozhodla lepší fyzická připravenost pražského borce. Ten v samotném závěru strhl vítězství na svou stranu a náš Kalina prohrál těsně na body.

Boxer těžké váhy do 91 kg Petr Kříž z BC Ondřeje Stacha Plzeň

V zápase váhy do 75 kg nastoupil Jiří Kozák proti příbramskému Liboru Novákovi. Zápas těchto nováčků (pro oba dva to byl třetí zápas v kariéře) byl velice vyrovnaný, plzeňský Kozák přesně zasahoval žebra Nováka a byl během prvních dvou tříminutových kol přesnější ve výměnách. Bohužel ve třetím závěrečném kole Jiřímu Kozákovi začaly docházet síly, neudržel kryt a inkasoval několik přesných kontraúderů. Na body nakonec podlehl příbramskému soupeři velmi těsně 2:1 na body.

Petr Kříž se poctivě připravuje na tréninku pro své další zápasy

Poslední želízko v ohni měl plzeňský box club Ondřeje Stacha v boxeru těžké váhy Petru Křížovi. Petr je rovněž nováčkem mezi plzeňskými odchovanci trenéra Luboše Stacha. Byl to jeho teprve čtvrtý zápas. Proti Křížovi nastoupil Jan Klempák z box clubu Trutnov. Boxer z Trutnova hned od úvodního gongu do plzeňského boxera doslova vlétl a přívalem úderů zatlačil Petra do provazů. Ten ale přesnými kontra údery dvakrát tvrdě zasáhl hlavu soupeře. Petr Kříž převzal iniciativu a během dalších patnácti vteřin dělovým zvedákem na bradu Klempáka ukončil zápas. Soupeř padl jak podťatý do provazů a až na „osm“ se zvedl z podlahy ringu. Ringový rozhodčí zápas ukončil a Petr Kříž již podruhé ve své krátké kariéře vítězí RSC - H v prvním kole. „Jsem rád za tak rychlé vítězství. Můj soupeř asi přepálil úvod a místo na obranu myslel jen na útok. Postřehl jsem, jak si nekryje při útoku svou bradu a využil jsem toho. Naši boxeři z clubu Ondřeje Stacha odjíždějí v neděli 30. ledna do České Kamenice k dalšímu zápasu 1.ligy boxu mužů. Rád bych se probojoval do základní sestavy,“ prozrazuje Petr Kříž své sportovní plány.

Autor: Luboš Stach, dne: 22.1.2011, Plzeň

Nahoru ^

Boxer Jirka Štádler vybojoval další vítězství

Plzeňští boxeři vybojovali v pořadí již čtvrté kolo v první lize boxu mužů. Tentokrát se museli stěhovat ze svého působiště v areálu TJ JEZÍRKO na Lochotíně z důvodu propadlé střechy na hale. Domácím prostředím se jim tak stal městys Dešenice na Šumavě. Pan starosta Jan Rejfek, velký fanda tohoto spotu, vypomohl plzeňským boxerům. V tamějším kulturním domě domácí přivítali borce z BC BARKAS Ústí nad Labem. Plzeňské boxery z BC FITSPORT TRAMPOTA PLZEŇ vedl do zápasů trenér první třídy Václav Pilc a vedoucí týmu Luboš Stach. Bojovalo se v osmi vahách od – 56 kg do + 91 kg.

Domácí boxeři po vánoční pauze nastoupily s cílem udržet průběžné první místo v ligové tabulce. To znamenalo zopakovat výkon z předchozího duelu s Barkasem, když v Ústí nad Labem plzeňští zvítězili 10 : 6. Vzhledem k tomu, že trenér Vasil Larionov přivezl k zápasu jen šest boxerů a neobsadil váhy 69 a 75 kg, byl tento úkol pro domácí více než reálný.

První duel váhy do 56 kg vybojoval domácí Rafael Duchoň proti Tomáši Yongovi z Ústí. Domácí borec byl v prvním kole jednoznačně lepší, přesně zasahoval hlavu i trup soupeře. V druhém kole Rafael zbytečně zvolnil a soupeř srovnal. Třetí kolo byl opět přesnější a důraznější domácí boxer. Trenéři na obou stranách s napětím očekávali verdikt pánů v bílem. Na body 2:1 zvítězil Tomáš Yong z Barkasu Ústí nad Labem a připsal tak první body pro ústecký tým. Tento výsledek byl první ze sporných v tomto střetnutí a domácí trenéři neskrývali z verdiktu rozhodčích rozčarování.

Boxerský club Fitsport Trampota Plzeň měl problém s obsazením váhy do 60 kg. Za zraněného Luboše Bečáka na poslední chvíli musel zaskočit Jáchym Wiesner, který ještě před měsícem na MČR mužů bojoval ve váze 52 kg. Vánoce ale udělali své, a tak nastupoval o dvě váhy výše. To se také projevilo v jeho výkonu. Jáchym byl pomalejší a méně důraznější ve výměnách a po zásluze prohrál s ústeckým Janem Kováčem. Stav byl 4:0 pro borce z Ústí n. L.

Do další váhové kategorie nastoupil úřadující mistr České republiky juniorů a bronzový z MČR mužů, Jiří Štádler. Také on měl problémy s váhou a tak před zápasem musel shazovat vánoční „nadílku“ 5 kg. Přesto jeho výkon byl opět excelentní. Soupeře zasahoval přesnými údery. Jeho tvrdé direkty a háky na žebra rozbily obranu Davida Hovhanesjana. Ten byl rád za závěrečný gong v každém ze tří kol, neboť jej vždy uchránil od počítání. Svým vítězstvím Jiří Štádler vybojoval důležité dva body a snížil stav v utkání na 2 : 4 z pohledu domácích. Protože následující dvě váhy ústečtí neobsadili a prohráli je tak bez boje. Průběžný stav byl 6 : 4 pro domácí tým.

Jenže přišel zápas do 81 kg a další sporný výsledek. Domácí Lukáš Tengler svedl vyrovnanou bitvu s Radkem Gismannem. Soupeř bojoval nečistě, stále se držel, kouskoval zápas a byl proto i veřejně napomínán ringovým rozhodčím. K překvapení všech i dokonce hostujícího boxera Radka byl to on, komu rozhodčí zvedl ruku na znamení vítězství v tomto utkání. Rázem byl stav srovnán na 6 : 6.

Další zranění postihlo domácí ve váze do 91 kg. Zde nahradil Martin Horák zraněného Luboše Lacinu, který s vyhřezlou ploténkou skončil v nemocnici. Bohužel Martin tentokrát nezopakoval své výkony z loňského ročníku, kdy nastoupil třikrát a třikrát zvítězil KO v prvním kole. Soupeřem mu byl Pavel Ševčík. Ten si ohlídal Horákovo přední ruku jejíž tvrdé capáky poslali v předchozích duelech soupeře k zemi. Tancoval, uhýbal a bodoval rychlými direkty. Martin tentokrát nedokázal přesně a tvrdě zasáhnout soupeře a zaslouženě prohrál na body. Domácí tak prohrávali 6 : 8 a vidina vítězství byla pryč. Teď šlo o to, zda zápas skončí celkovou remízou, nebo zvítězí početně oslabený soupeř z Ústí.

Do třetice přišel další sporný verdikt od pánů rozhodčích. Tentokrát plzeňský boxer Lukáš Wacker oslabený po prodělané nemoci fyzicky nestačil na tvrdého a o dvanáct kilo těžšího soupeře. David Kroupa svou váhu promítl do tvrdých, doslova dělových háků a zvedáků. V závěru zápasu po jednom takovém tvrdém zvedáku na solar byl unavený Lukáš Wacker i počítán. K překvapení všech byl vítězem prohlášen domácí boxer, a tak nakonec celkový výsledek 8 : 8 byl spíše splněným přáním, než realitou v ringu. Netřeba říkat „co kdyby…“ Rozhodčí má v každém sportu poslední slovo. Plzeňští si tak remízou zkomplikovali cestu za celkovým vítězstvím v soutěži a v dalším domácím kole 19 února musí proti BC Most zabojovat. Jen vítězství z tohoto duelu může pro plzeňské boxery udržet naději na úspěch v letošním ročníku.

Autor: Luboš Stach, dne: 16. ledna.2011, Plzeň

Nahoru ^

Plzeňští boxeři na Mistrovství České republiky vybojovali dvě třetí místa. Ve vyřazovacích bojích oba borci porazily své soupeře ale v semifinále bohužel svým soupeřům podlehli... Prohra mrzí u zkušeného Zahradníka, který podlehl začátečníku Nečesánkovi (překvapení mistrovství, ve váze 64 tento boxer získal překvapivě zlato) Nicméně obrovská pochvala pro Jirku Štádlera, který celý šampionát absolvoval s neštíplým kloubem prvé ruky. Jen díky obrovskému sebezapření vybojoval dva nádherné duely a zejména ten semifinálový s reprezentantem seniorů Markem Bosým měl opravdu náboj, který zvedal diváky ze sedadel.

Mistrovství České republiky žen
3. – 5. 12. 2010
Prostějov

Váha 48 kg

1. FILIPOVÁ Tereza SK Boxing Praha
2. MALÍKOVÁ Vladimíra BC Praha
3. MICKOVÁ Kateřina BC Lokomotiva Trutnov
3. DVOŘÁKOVÁ Andrea BC Malec Liberec

Váha 54 kg

1. JURANOVÁ Jana SK Lady Box Brno
2. ZUBAČOVÁ Pavlína JK Box Plzeň
3. DUFKOVÁ Lucie BC Mistřín

Váha 60 kg

1. MARKOVÁ Pavlína SK Lady Box Brno
2. HLAVATÁ Hana BC Gauner Jihlava
3. TEKIELOVÁ Kristýna BC Poruba
3. LUKEŠOVÁ Tereza JK Box Plzeň

Váha 64 kg

1. DILHOFOVÁ Danuše SK Lady Box Brno
2. TOPINKOVÁ Linda SK Lady Box Brno
3. MYSLIVEČKOVÁ Michaela SK Boxing Praha
3. KUŘILOVÁ Kateřina BC Táty Němce Č. Buděj.

Váha 75 kg

1. TOUŠKOVÁ Zuzana SK Boxing Praha
2. DUDKOVÁ Lenka BK Gambare Olomouc
3. ZIKMUNDOVSKÁ Tereza BC Praha

Mistrovství České republiky mužů
3. – 5. 12. 2010
Prostějov

Váha 49 kg

1. AGATELJAN Viktor SKP Sever Ústí n / L
2. BRADÁČ Stanislav ASK Brandýs
3. BARTOŠ Jan TJ TZ Rakovník

Váha 52 kg

1. FREIHERR Daniel BC Poruba
2. MOZGA Pavel BCS Kroměříž
3. WIEDERMAN Mario Dukla Olomouc
3. BARTOŠ Patrik TJ TZ Rakovník

Váha 56 kg

1. CHROMÝ Dušan BC DTJ Prostějov
2. POLAKOVIČ Pavel Dukla Olomouc
3. DUCHOŇ Rafael Samson BC Č. Budějovice
3. WALTR Richard Baník 1. Máj Karviná

Váha 60 kg

1. ŠERBAN Miroslav BC DTJ Prostějov
2. VELKÝ Patrik Baník 1. Máj Karviná
3. BALÁŽ Mario Dukla olomouc
3. HEJDA Václav Baník Sokolov

Váha 64 kg

1. NEČESÁNEK Karel Pražský rohovník Praha
2. BOSÝ Marek BC DTJ Prostějov
3. ZAHRADNÍK Josef BC Ondřeje Stacha Plzeň
3. ŠTÁDLER Jiří BC Ondřeje Stacha Plzeň

Váha 69 kg

1. CHLÁDEK Zdeněk SKP Sever Ústí n / L
2. SVOBODA Martin BC Pardubice
3. KALOUS Denis SK Boxing Praha
3. SPOUSTA Vladimír SKB KO Brno

Váha 75 kg

1. BESALJAN Vardan BC DTJ Prostějov
2. VODÁREK Michal Samson BC Č. Budějovice
3. ŠÁTEK Milan BC Ostrava
3. PAVLI Josef SŠB Hradec Králové

Váha 81 kg

1. BOREK Martin BC Gauner Jihlava
2. STÁREK Stanislav SK Boxing Praha
3. ŘEZNÍČEK Vladimír SKP Sever Ústí n / L
3. UHER Tomáš SKB KO Brno

Váha 91 kg

1. NOVOTNÝ Petr BC DTJ Prostějov
2. CHMELA Marek BC DTJ Prostějov
3. HELEŠIC Rudolf SKP Sever Ústí n / L
3. VENCL Daniel SKP Školy Praha

Váha + 91 kg

1. MUSIL Dominik BC DTJ Prostějov
2. ŠOUR Pavel BC Chimera Plzeň
3. KROUPA David Schejbal Gym Lovosice
3. JAVUREK Milan SK Boxing Praha Jirka Štádler

Jirka Štádler je mistrem světa!

V lowkicku se stal mistrem světa a vícemistrem světa v K - 1 Jirka Štádler. Skvěle zabojoval na světovém šampionátu ve Španělsku.

Boxer Štádler zvítězil v Polsku

Boxeři z Čech na mezinárodním turnaji kadetů a juniorů v Polsku 10.10.2010, v Rudé Šlasce, vybojovali čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile. Boxer Štádler navíc získal ocenění pro nejtechničtějšího boxera. Pod vedením trenéra Luboše Stacha český tým rovněž vybojoval druhé místo, hned za pořadatelskou zemí, v počtu získaných medailí. Turnaje se účastnily týmy z Ukrajiny, Ruska, Polska, Slovenska a Čech.
Celý článek zde [PDF]

Boxer Jiří Štádler vybojoval zlatou medaili

V Sokolově se ve dnech 18. a 19. září 2010 uskutečnil mezinárodní turnaj juniorů v boxu, pod názvem MT SOKOLOVSKÁ UHELNÁ. Plzeňský box reprezentovali pod vedením trenéra Luboše Stacha tři borci z klubu BC Ondřeje Stacha Plzeň. Ve váze do 54 kg Jáchym Wiesner, do 64 kg Jiří Štádler a do 69 kg Václav Pytel.
Celý článek zde [PDF]

Boxer Jakub Sivák vyhrál turnaj v Německu

Ve dnech 3. – 5. září 2010 boxeři z plzeňského clubu BC Ondřeje Stacha Plzeň vyjeli pod vedení trenéra Luboše Stacha na první mezinárodní turnaj v nové sezóně 2010 – 2011. Bojovali v Aachenu v SRN. Ve váze - 64 kg Jiří Štádler, - 69 kg Václav Pytel a do 91 kg Jakub Sivák.
Celý článek zde [PDF]

Nahoru ^