I. liga

Zápasy I. Ligy 3. kolo + TABULKA

I. Liga roč. 2012 – 2013- česká skupina 3. k o l o
I. Liga roč. 2012 – 2013- moravská skupina 3. k o l o
TABULKA ZÁPASŮ

První liga boxu můžů,
sezona 2012-2013 - zahájena

Dne 15. září 2012 byl zahájen nový ročník 1. Ligy České republiky v boxu. Sezóna 2012-2013 se bude boxovat ve dvou skupinách a to České, kde jsou přihlášeni boxeři oddílů: SK Barkas Ústí n.L., BC Česká Kamenice, BK Baník Most, BK Kladno, Rohovník Děčín a KB Baník Most. V moravské skupině si to potom rozdají boxeři oddílů: KO Brno, BC Třeboň, Boxing Ostrava, Sokol Poruba a BC Jihomoravský region.
V dalším odboxovaném duelu, o tomto víkendu, mezi BC Českou Kamenicí a novou akvizicí v 1 lize boxu mužů, týmem BK Kladno, se borci obou týmů rozešli s nerozhodným výsledkem 8 : 8.
1.liga zahájena:
BC Rohovník Děčín – SK Barkas Ústí nad Labem 12 : 4 [PDF] 24 KB.

Rozlosování soutěže I. Liga-česká skupina
pro sezonu 2012 – 2013

Čtěte, kdo s kým bude v nové sezoně soupeřit:
Rozlosování Extraligy pro novou sezonu 2012 - 2013 [PDF] 24 KB.

Plzeňští boxeři deklasovali soupeře

Jáchym Wiesner poráží na body Jakuba Skálu - váha do 60 kg

V aprílový den, 1. dubna 2012, se v Plzni uskutečnil prvoligový zápas v boxu, mezi domácími boxery BC SPOLEČENSTVÍ PLZEŇ a týmem BC Česká Kamenice. Protože hostující celek neobsadil váhu do -64 a +91 kg, odboxovalo se dnes jen šest zápasů. Kvalitní podívané bylo víc než dost.

Jíří Štádler poráží ve druhém kole r.s.c.Dominika Filipi - váha do 69 kg

Po celkové výhře 12 : 4 ve prospěch Plzně proti České Kamenici závodník a trenér v jedné osobě, Pavel Šour, zhodnotil zápas : „Všichni svěřenci odvedli skvělou práci a výkony.Lukáš Wacker poráží Rudolfa Helešice vzdáním ve třetím kole V týmu vládne stále větší soudržnost a doufáme, že se nám podaří výhru zopakovat v dalším duelu již za tři týdny. Je také třeba poděkovat Atom Gymu za umožnění pořádání boxerských závodů - po uzavření lochotínského „Bacardi“ plzeňským ÚMO 1. Brzy snad bude dokončena celková rekonstrukce, což diváci jistě ocení.“

Jíří Štádler poráží ve druhém kole r.s.c.Dominika Filipi - váha do 69 kg Martin Sloup poráží překvapivě na body Stanislava Bártu - váha do 75 kg trenéři Klocháň a Šour sledují své svěřence v ringu Jíří Štádler poráží ve druhém kole r.s.c.Dominika Filipi - váha do 69 kg

Plzeňští tak vyhráli svůj první svůj zápas v sezoně 2011-2012. Díky této výhře se odpoutali z posledního místa. Mají nyní tři body v tabulce a náskok dvou bodů před dnešním rivalem – poslední Českou Kamenicí.Celá reportáž z utkání [PDF] 99 KB.
Autoři: Luboš Stach a Petr Lukeš dne: 01.4.2012, Plzeň

17.03.2012 DĚČÍN vs. PLZEŇ

V Děčíně se v sobotu 17.3. konalo další kolo 1.ligy boxu mužu proti týmu SKMP Rohovník Děčín. V barvách Plzně nastoupil po několika letech i trenér Pavel Šour. Plzeň nastoupila v silné sestavě, která bohužel opět utrpěla s vedoucím týmem tabulky těsnou porážku.
Podrobnosti podle váhové kategorie [PDF] 69 KB.

První bod v tabulce plzeňského týmu „Společenství Plzeň“

Již třetí prvoligový zápas vybojovali boxeři z Plzně, (jeden zápas má plzeňský tým odložený). Měli opět nevýhodu dvou neobsazených vah, a to ve váze 56 kg a 75 kg. Z našeho klubu bojovali v tomto kole dva borci. Ve váze do 60 kg Jáchym Wiesner a ve váze do 69 kg Jiří Štádler. Ještě ve váze do 75 kg měl nastoupit náš Petr Matějka, bohužel nemohl svůj zápas vybojovat pro zranění ruky.
Celý článek s výsledky zápasů v [PDF] 80 KB.

První liga boxu zavítala do Plzně

V neděli se na bývalém BACARDI uskutečnilo třetí kolo první ligy boxu mužů. Prvoligový plzeňský tým boxující v této sezoně pod názvem Společenství Plzeň, pod vedením Pavla Šoura, nastoupil proti favorizovanému týmu Děčínu a Prahy. Bojovalo se v bouřlivé atmosféře. Domácí borci bojovali jako lvi, ale na vítězství to ani tentokrát nestačilo.Diváci viděli jen šest zápasů místo osmi. Domácí neobsadili nejmenší váhu 56 kg a hosté supertěžkou + 91 kg. Z našeho clubu za Plzeň bojovali : ve váze – 60 kg Jáchym Wiesner, - 69 kg Pepa Zahradník a - 75 kg Jiří Štádler.
Celý článek v [PDF] 75 KB.

Autor: Luboš Stach, dne: 30.10.2011, Plzeň

První liga boxu mužů odstartovala
prohrou plzeňského týmu

V této sezoně 2011 – 2012 se již boxerský tým Box clubu Ondřeje Stacha neúčastní první ligy boxu mužů, z důvodu protestu proti nekorektnosti rozhodování rozhodčích při této soutěži v uplynulém ročníku.Za Plzeň 1. ligu mužů tak boxuje nyní tzv. „SPOLEČENSTVÍ PLZEŇ„ sdružující týmy BC STAR Plzeň, Chimeru Faiters Plzeň, TJ Areál jezírko Plzeň, JK box Plzeň, BC Ondřeje Stacha Plzeň, pod vedením plzeňského boxera, Pavla Šoura. Pro jednotlivé zápasy tak jen „zapůjčujeme“ některé své boxery.

Přečtěte si celý zajímavý článek v [PDF] 62 KB.
Autor: Luboš Stach, dne: 03.10.2011, Plzeň

SEZÓNA 2010 - 2011

Rychlá navigace

V Kroměříži skončila devítiměsíční cesta za titulem Mistra republiky v boxu družstev – 1. ligy boxu.

Plzeňští boxeři v sezoně odvedli skvělé výkony, bojovali v každém zápase a až do posledního duelu v Kroměříži 28. 05. 2010 nepoznali hořkost porážky.

Plzeňští po vítězství v základní České skupině se 30. 04. 2011, v prvním nadstavbovém kole na Bacardi, utkali v boji o titul Mistra republiky soutěže družstev s brněnský týmem. Dokázali zvítězit 12 : 4, když v šesti zápasech zvítězili a jen dva souboje prohráli. Tento výsledek je pasoval do role favorita při odvetě v Kroměříži. Vítězná sestava doznala změn ve dvou vahách. Ve váze do 56 kg místo Jáchyma Wiesnera nastoupil vicemistr ČR juniorů z letošního roku Rafael Duchoň. Jáchym Wiesner v Plzni dobře zabojoval a porazil brněnského Mozgu. Tentokrát dal ale Jáchym bohužel raději přednost soustředění v kick-boxu, před pomocí svému mateřskému oddílu. Druhou změnou bylo nahrazení Jiřího Štádlera, který v Plzni vybojoval krásný duel ve váze 75 kg a nad svým soupeřem zvítězil RSC ve druhém kole. Jirka Štádler je stálicí v sestavě plzeňského boxerského týmu, vybojoval v barvách Plzně a Box clubu Ondřeje Stacha nespočet vítězství. O to více vedoucího týmu Luboše Stacha mrzelo rozhodnutí jeho otce, aby Jirka nestartoval v lize a nepomáhal svým kamarádům ve vybojování titulu. Místo toho Jirka Štádler odjel s tátou trénovat karatisty na Šumavu… Proto jej zastoupil ve váze 75 kg Emil Kocvelda, aby náš tým v tomto důležitém souboji podržel.

Je hodně sportů, kde kromě výsledku sportovce hodně záleží na hodnocení rozhodčích, například krasobruslení. Když hodíte oštěpem nebo skočíte do dálky, váš sportovní výkon je přesně změřen a nezpochybnitelný. Box je sport, kdy sportovec bývá odkázán na nestrannost pánů rozhodčích. Během zápasu sedí kolem ringu páni v bílém – rozhodčí, kteří sledují dění v ringu. Po jednotlivých kolech hodnotí borce, dávají body a dle svého subjektivního hodnocení rozhodují o vítězi zápasu. Tedy pokud nedojde k přesnému zásahu soupeře a verdiktu ringového rozhodčího RSC, RSC-H nebo KO. Tehdy zápas skončí před časovým limitem a bodoví rozhodčí na vítězství jednoho z borců nemohou již nic změnit.

Proč tato dílčí exkurze do pravidel boxu? V Kroměříži, v druhém nadstavbovém kole, totiž naši boxeři bojovali nejen se svým soupeřem, ale i proti pánům v bílém. Po prvních čtyřech duelech ve vahách 56, 60, 64 a 69 kg byl stav utkání 8 : 0 pro domácí brněnský tým.

Souboj ve váze 56 kg skončil 2 : 1 na body pro boxera z Moravy. Na bodech byli dva plzeňští rozhodčí a jeden moravský. (Plzeňský rozhodčí, pan Zdeněk Štrunc, nechal našeho Duchoně tento zápas prohrát, druhý plzeňský rozhodčí, pan Trejbal, naopak určil za vítěze Duchoně). O hodnocení zápasů moravskými rozhodčími je lepší se nevyjadřovat - ti by totiž vítězství přisoudili i jednorukému boxerovi, pokud by byl z Moravy. Zápas ve váze do 69 kg, také skončil vítězstvím moravského borce, (na bodech dva moravští a jeden plzeňský rozhodčí – opět Zdeněk Štrunc). Jenže výsledky v těchto dvou duelech váhy 56 kg a 69 kg byly evidentně otočené ve prospěch domácích moravských borců !!! Bohužel, nakonec právě tyto dva duely rozhodly o celkové prohře plzeňského týmu…... Naši boxeři byli v těchto zápasech evidentně lepší, což po skončení utkání uznal i trenér domácího týmu pan Savov. V duelu váhy do 60 kg byl souboj domácího Mozgy s naším Bečákem vyrovnaný a tak přiklonění rozhodčích k domácímu borci bylo i pochopitelné. Ve váze 64 byl domácí Raiterman o poznání lepší než náš Vosyka a zaslouženě zvítězil.

Takže místo vyrovnaného stavu 4 : 4 měli plzeňští v půlce zápasu po váze 69 kg jasno - stav je 8 : 0 a už nesmí prohrát ani zápas, pokud chtějí alespoň remizovat a tím i vyhrát titul Mistra republiky v této soutěži.

Nezaváhal borec Emil Kocvelda ve váze 75 kg. Byl po celá tři kola jasně lepším, zaslouženě zvítězil a vybojoval první body pro plzeňský tým. Hned v dalším duelu ale proměnili Moravané svůj „mečbol“, když v duelu váhy do 81 kg zvítězil úřadující mistr ČR mužů z letošního roku boxer Borek nad naším Slavíkem.

Za stavu 10 : 2 nastoupila další opora plzeňského týmu Martin Horák. Zopakoval svůj famózní výkon z Plzně. Po obrovské, nesmlouvavé bitvě porazil svého soupeře a upravil tak stav na 10 : 4. K úplně poslednímu zápasu ve váze nad 91 kg za Plzeň nastoupil Luboš Velecký. Ten na domácí půdě v Plzni porazil s přehledem svého soupeře Chmelu.(Souboj tehdy skončil 2 :1 na body, když ten jeden jediný bod pro Chmelu v tomto duelu byl od plzeňského rozhodčího Zdeňka Štrunce). Tentokrát Velecký nedal rozhodčím šanci na obrácení výsledku. Razantně šel za svým vítězstvím. Po tvrdých zásazích byl Chmela v druhém kole dvakrát počítán. Ve třetím kole přišlo třetí počítání po tvrdém zadním direktu na Chmelovu hlavu. Ringový rozhodčí pan Trejbal z Plzně rozhodl, že Chmela již nemůže pokračovat v zápasu a duel ukončil. Luboš Velecký tak zvítězil RSC ve třetím kole a upravil stav zápasu na konečných 10 : 6 pro domácí moravské borce.

Vedoucí Plzně poděkoval svým svěřencům za předvedené bojovné výkony. „Nejen v tomto posledním duelu s Brnem, ale ve všech předchozích zápasech nechali kluci v ringu srdce a toho si velice cením. Děkuji jim za skvělou reprezentaci našeho boxerského týmu,“ řekl Luboš Stach. „Svým vystoupením v Kroměříži rozhodně nezklamali. V očích svých fanoušků, ale i celého plzeňského realizačního týmu byli oni vítězi v tomto klání, byť „jen“ morálními,“ hodnotil Stach vystoupení plzeňských boxerů.

„V naší republice není nedostatek kvalitních boxerů, ale katastrofální nedostatek kvalitních rozhodčích. Je obrovská škoda, že jeden člověk může svým nekvalifikovaným rozhodnutím zničit devítiměsíční práci celého boxerského týmu“, řekl Stach v souvislosti s prvním zápasem ve váze do 56 kg. „Tam se lámal chleba a díky spornému verdiktu pana rozhodčího Štrunce se tak rozhodlo o naší prohře nejen v tomto zápasu, ale v konečném důsledku i o ukončení naší účasti v této soutěži. Nebudu mrhat finančními prostředky našeho sponzora a rozhodl jsem se v soutěži dál nepokračovat. Je potřeba, aby si vedení České boxerské asociace uvědomilo, že je nutno bezpodmínečně zpřísnit dohled nad prací rozhodčích. Nechat rozhodovat jen ty, kterým jde o dobro boxu a ne jen o prosazení svých osobních zájmů.“

Plzeňští borci tak již čtyři roky za sebou obsadili druhé místo v První lize boxu mužů a potřetí právě za Moravským týmem BC BRNO - Nový Lískovec.

Uvidíme, jak si povede Plzeň v příští sezóně. To už bude tým pod vedením Pavla Šoura a boxovat by se mělo pod názvem „Společenství Plzeň.“ Takže náš plzeňský fanda boxu o zajímavé duely v Plzni nepřijde.
Autor: Luboš Stach, dne: 01.06.2011, Plzeň

Nahoru ^

Boxer Jiří Štádler vítězí RSC v druhém kole

Plzeňští boxeři poráží v první lize boxu mužů, na domácí půdě, favorizovaný tým z Brna

Jáchym Wiesner v modrém, váha 54 kg, po skvělé uvolnění do strany popslal soupeře do provazů

První do souboje v nejlehčí váze do 56 kg zasáhl Plzeňan Jáchym Wiesner. Proti němu nastoupil za Brno finalista z MČR juniorů Pavel Mozga. Souboj byl od úvodního gongu v režii domácího borce, který přesnými direkty probíjel dvojitý kryt soupeře a přesně zasahoval hlavu i trup. V závěru úvodního kola ale přišlo za „držení soupeře“ od ringového rozhodčího pro Jáchyma Wiesnera veřejné napomínání, a tak se souboj zdramatizoval. Naštěstí Wiesner byl dokonale fyzicky připravený, celý zápas odboxoval ve vysokém tempu a soupeř v závěru zápasu na něj fyzicky naprosto nestačil. Na body zvítězil domácí borec Jáchym Wiesner. Plzeň tak na body vedla v utkání již 4 : 0, neboť do následující váhy 60 kg tým z Brna nikoho nepostavil a domácí Lubomír Bečák zvítězil bez boje. První body si hosté z Brna připsali po souboji v lehkém veltru. Ve váze do 64 kg nestačil domácí Michal Vosyka na Filipa Reitermana z Brna. Michal bojoval, ale zkušený soupeř, který celý zápas bojoval v ústupu, přesnými kontraúdery zasahoval plzeňského borce a zaslouženě zvítězil.

Trenér Václav Pilc sekundoval svěřence z plzeňského týmu

Ve váze do 69 kg udělal vedoucí plzeňského týmu Luboš Stach riskantní změnu, ale ta nakonec vyšla a vynesla plzeňským cenné body. Místo Jirky Štádlera, který ve veltru boxuje stabilně, postavil do váhy 69 kg Patrika Jiráčka, čerstvého mistra republiky juniorů. Jiráček měl za soupeře Vladimíra Lengála. Díky obrácenému gardu Patrik Jiráček získával přesnými kontraúdery body a po zásluze si připsal nakonec v tomto duelu cenné vítězství. Plzeň vedla 6 : 2.

Jiří Štádler nastoupil do váhy - 75 kg. Musel ale před vážením dopíjet dva litry vody, díky kterým „přibral“ dva kilogramy, aby překročil váhový limit a mohl ve vyšší váhové kategorii vůbec nastoupit. Štádler vítězí rsc a jeho debut ve váze 75 kg v dresu plzeňského týmu byl úspěšnýByl to jeho „debut“ v této váze, ale velice úspěšný. Waldemar Kalina, jeho brněnský soupeř si od úvodního gongu nevěděl rady s pestrými kombinacemi úderů, kterými jej plzeňský boxer doslova zasypával. Na začátku druhého kola přesným hákem z pravé ruky zasáhl Štádler soupeře do hlavy, ten skončil na podlaze ringu. Přišlo počítání, na „sedm“ se sice Waldemar Kalina zvedl, ale rozhodčí usoudil, že již nemůže pokračovat v boji a zápas ukončil. „Bylo to poprvé, kdy jsem nastoupil do této váhy,“ říká po zápase Jiří Štádler. „Trenér mě o to požádal, a tak jsem si to chtěl vyzkoušet. Do budoucna možná přiberu a budu v této váze nastupovat pravidelně,“ plánuje Jirka, šťastný ze svého vítězství před limitem.

Domácí tak již vedli 8 : 2 a k celkovému vítězství potřebovali vyhrát ještě alespoň jeden zápas. Ve váze do – 81 kg se to nepodařilo, to domácí Luděk Slezák nestačil na Martina Borka z Brna a prohrál na body. V dalším duelu váhy do 91 kg za domácí nastoupil Martin Horák a vybojoval důležité vítězství, když na body porazil brněnského Jana Kolečkáře.

Vítězem super těžké váhy nad 91 kg se stal domácí borec Luboš Velecký (vlevo), když porazil brněnského Marka Chmelu

Za vítězného stavu 10 : 4 pro Plzeň do posledního zápasu super těžkých vah + 91 kg. nastoupil za domácí Luboš Velecký. Soupeřem mu byl Marek Chmela z brněnského týmu. Luboš uplatnil svoji boxerskou vyzrálost, boxoval s přehledem. V každém kole byl tím lepším a přesně zasahoval Chmelu, který začal fyzicky v závěru zápasu odcházet a místy bojoval nečistě. Velecký zaslouženě zvítězil a pro svůj tým vybojoval další body. Poměrem 12 : 4 zvítězila Plzeň nad svým rivalem z Brna.

Celý článek zde [PDF]
Autor: Luboš Stach, dne: 01.05.2011, Plzeň

Nahoru ^

6. kolo

TABULKA ZÁPASŮ I. LIGA roč. 2010- 2011 - moravská skupina
  Jihomoravský
Region Brno
BC
Ostrava B
SKB
K O Brno
BC
Poruba
Jihomoravský
Region Brno
XXXXXXXXX 8 : 8 10 : 6
-----------
12 : 4
6 : 10
-----------
10 : 6
BC Ostrava B 8 : 8 XXXXXXX 8 : 8 8 : 8
SKB K O Brno 6 : 10
--------------------
4 : 12
8 : 8 XXXXXX 8 : 8
-----------
4 : 12
BC Poruba 10 : 6
---------------------
6 : 10
8 : 8 8 : 8
------------
12 : 4
XXXXX
Po neúplném 6. kole
1. Jihomoravský Region Brno 5 3 1 1 46 : 34 7
2. BC Poruba 5 2 2 1 44 : 36 6
3. BC Ostrava B 3 0 3 0 24 : 24 3
SKB KO Brno 5 0 2 3 30 : 50 2

Zbývá odboxovat odložené utkání – nutno dohodnout termíny a nahlásit STK

BC Ostrava B - BC Poruba » odloženo po dohodě
Jihomoravský Region Brno - BC Ostrava B » odloženo na 5.3. 2011
BC Ostrava B - SKB KO Brno » neboxovalo se ???
Nedojde–li k dohodě utkání budě řešit STK ČBA !!

TABULKA ZÁPASŮ I.LIGA roč. 2010 – 2011 - česká skupina
  BC Plzeň SK Barkas
Ústí n. L.
BK Baník
Most B
BC Česká
Kamenice
BC Plzeň XXXXXX 10 : 6
----------------
8 : 8
8 : 8
----------------
12 : 4
14 : 2
----------------
10 : 6
SK Barkas Ústí n. L. 6 : 10
--------------
8 : 8
XXXXXXX 6 : 10
---------------
10 : 6
8 : 8
BK Baník Most B 8 : 8
----------------
4 : 12
10 : 6
----------------
6 : 10
XXXXXXX 14 : 2
----------------
10 : 6
BC Česká Kamenice 2 : 14
---------------
6 : 10
8 : 8 2 : 14
---------------
6 :10
XXXXXXX
Po 6. kole
1. BC Ondřeje Stacha Plzeň 6 4 2 0 62:34  10 
2. BK Baník Most B 6 3 1 2 52:44  7 
3. SK Barkas Ústí n. L. 5 1 2 2 38:40  4 
4. BC Česká Kamenice 5 0 1 3 24:56  1 

Po dohodě odloženo nutno dohodnout termín nahlásit STK
SK Barkas Ústí n. L. - BC Česká Kamenice

6.k o l o
I.Liga roč. 2010 – 2011- česká skupina

Dne 19. 2. 2011 bylo v Děšenicích vybojováno utkání 6. kola I. Ligy mezi družstvy:

Váha BC Ondřeje Stacha Plzeň BK Baník Most Výsledek
56 kg DUCHOŇ Rafael WO -------------- 2:0
60 kg BEČÁK Lubomír WP RADIČ Fridrich 4:0
64 kg ŠKODA Filip WP RADIČ Lukáš 6:0
69 kg KOCVELDA Emil PLZÁK Lukáš WP 6:2
75 kg SKALICKÝ Tomáš PAVLIŠ Josef WP 6:4
81 kg SLEZÁK Luděk WP TÁBORSKÝ Daniel 8:4
91 kg HORÁK Martin RSC VÁCHAL Jan 10:4
+91 kg VENCL Daniel WO -------------- 12:4

V utkání zvítězil domácí celek: BC Ondřeje Stacha Plzeň 12 : 4
Rozhodčí: Trejbal, Štrunc, Hartl

Utkání o l. místo základní části I. Ligy vyznělo jasně pro domácí celek. Plzeňští boxeři si tak zajistili po zásluze 1. místo v české skupině a počkají si na soupeře z moravské skupiny.

6.k o l o
I.Liga roč. 2010 – 2011- česká skupina

Dne 19. 2. 2011 se mělo uskutečnit v Povrlech utkání 6. kola I. Ligy mezi družstvy:
SK Barkas Ústí nad Labem - BC Česká Kamenice

Vzájemné utkání boxerů obou družstev se neuskutečnilo. Po vzájemné dohodě bylo odloženo z důvodu chřipkového onemocnění boxerů BC Česká Kamenice.

6. k o l o
I.Liga roč. 2010 – 2011 - moravská skupina

Dne 20. 2. 2011 se uskutečnilo v Brně utkání 6. kola I. Ligy mezi družstvy:

Váha SKB K O Brno BC Jihomoravský region Brno Výsledek
56 kg FREIHER Daniel WP MOZGA Pavel 2:0
60 kg SCHILDER Ondřej RSC KOVÁŘ Vojtěch 4:0
64 kg RAJDA Rostislav REITTERMAN Filip RSC 4:2
69 kg KLEIN Tomáš LENGÁL Vladimír WP 4:4
75 kg NĚMEČEK Martin DESKAČ Radek WP 4:6
81 kg UHER Tomáš BOREK Martin WP 4:8
91 kg NOVÁK Pavel CHMELA Marek WP 4:10
+91 kg SMÍTAL Tomáš MOŽNÝ Lukáš RSC 4:12

V utkání zvítězil celek hostů:BC Jihomoravský Region Brno 12 : 4
Rozhodčí: Hrubý, Rozík, Ohlídal, Šemnický
Vzájemné derby brněnských boxerů bylo tvrdým soubojem ve kterém nakonec zvítězili zkušenější boxeři z Jihomoravského regionu.

Nahoru ^

Plzeňští boxeři poráží v první lize boxu mužů Baník Most

Rozhodující střetnutí v první lize boxu mužů se uskutečnilo v sobotu 19. února v Dešenicích na Šumavě. Tam v posledním 6. kole, na domácí půdě, přivítali v základní části první ligy borci z BC Fitsport Trampota Plzeň tým z BC Baník Most. Po tomto kole v dubnu a květnu proběhne ligová nadstavba, kdy se první v tabulce z české ligy utká o republikové první místo v 1. lize boxu mužů ČR s prvním týmem moravské části ligy. V Dešenicích oba týmy soupeřily o první místo v tabulce první ligy, když před tímto zápasem byli plzeňští na prvním místě o bod před Mostem. Domácím tedy stačila remíza, mostečtí potřebovali výhru. Vedoucí týmu Luboš Stach spolu s trenérem Václavem Pilcem k zápasu připravili sestavu osmi boxerů od váhy – 56 kg až do váhy + 91 kg. Oslabený Most nedovezl dvě váhy a to nejnižší váhu do 56 kg a super těžkou + 91 kg.

Plzeňský boxer Lubomír Bečák vpravo, vítězí v duelu váhy do 60 kg nad Fridrichem Radičem

Úvod v tomto duelu měli boxeři z Plzně více než impozantní. K souboji ve váze do 56 kg za domácí nastoupil Rafael Duchoň, mostečtí váhu neobsadili a plzeňští vedli 2 : 0.

Váhu do 60 kg vybojovala plzeňská opora Lubomír Bečák, který po měsíční zdravotní přestávce zazářil již v plné síle. Zcela eliminoval bezhlavé útoky mosteckého Fridricha Radiče, v každém kole čistě bodoval a skvěle uvolňoval do seidstepů s přesnými kontraúdery. Verdikt rozhodčích byl jednoznačný – na body vítězí Bečák, upravuje tak stav zápasu na 4 : 0 pro Plzeň.

Ve váze do 81 kg zvítězil Luděk Slezák vlevo, na snímku přesně zasahuje Daniela Táborského přesným direktem.

Ve váze do 64 kg hájil plzeňské barvy Filip Škoda, který se utkal s Lukášem Radičem, jehož bratr bojoval za Most v předchozí váze. K radosti domácích boxerů byl verdikt pánů v bílém i v tomto zápase stejný. Boxer Filip Škoda po urputné bitvě zvítězil na body a stav 6 : 0 pro domácí z Plzně byl již rozhodující. Vzhledem k neobsazení poslední supertěžké váhy mosteckým boxerem, byl stav již vlastně 8 : 0, a tak tým BC Fitsport Trampota měl zajištěné první místo v české prvoligové tabulce.

Nicméně tým vedený Lubošem Stachem a Václavem Pilcem chtěl v souboji s Mostem zvítězit. O to se pokoušel v následující váze do 69 kg Emil Kocvelda. Ten svedl krásný souboj se zkušeným Lukášem Plzákem. Duel byl po celá tři kola vyrovnaný, v závěru posledního kola měl o trochu více sil soupeř z Mostu a tak těsně na body zvítězil Plzák. Upravil stav na 8 : 2 pro domácí.

Rovněž následující duel se domácím nepovedl. Tomáš Skalický bojoval sice jako lev, ale na ostříleného Josefa Pavliše z Mostu tentokrát nestačil. Po závěrečném gongu rozhodčí zvedl ruku zaslouženě Pavlišovi a průběžný stav byl 8 : 4.

Do zápasu ve váze do 81 kg nastoupil za domácí Luděk Slezák, soupeřem mu v ringu byl o hlavu vyšší Daniel Táborský. V tomto souboji využíval vysoký Táborský dlouhých paží a domácí boxer v prvním kole jen sporadicky bodoval a velice těžko se dostával Táborskému na tělo. Vše se změnilo po ostrém nástupu Slezáka v druhém a třetím kole. Mostecký boxer byl pomalý a nestíhal zastavovat přesné a rychlé útoky Luďka Slezáka. Ten bodoval nejen rychlými kontraúdery ale zasahoval i žebra soupeře tvrdými háky. Diváci viděli jasné vítězství domácího borce. Stav po tomto zápase 10 : 4 pro plzeňský tým.

Zápas váhy do 91 kg byl jednoznačnou záležitostí Martina Horáka, vlevo na snímku zvedákem pravou rukou zasahuje bradu Jana Váchala.

Duel ve váze do 91 kg byl nejkrásnější, ale současně nejkratší. Martin Horák, boxující v plzeňském týmu má pověst „knokautera“. Z pěti zápasů, ve kterých zvítězil to bylo čtyřikrát před limitem a třikrát KO. Jeho mostecký soupeř Jan Váchal vzdoroval jen v prvním kole. V něm byl dvakrát počítán. Když po těžkém předním capáku se Váchal ocitl potřetí na zemi, sice se na osm zvedl, ale ringový rozhodčí zápas ukončil. Výrokem RSC vítězí domácí Martin Horák. Dobojováno! Konečný stav Martin Horák výhrou upravil na 12 : 4 pro domácí plzeňské borce.

„Jsem rád, že se mi vrátila loňská forma a trenér mě opět zařadil do svého prvoligového kádru,“ hodnotí své účinkování v lize spokojený Martin Horák. „Vsadil jsem vše na první kolo, chtěl jsem v něm souboj ukončit, a to se povedlo,“ prozrazuje Martin svou strategii.

Zápas váhy do 91 kg byl jednoznačnou záležitostí Martina Horáka, vlevo na snímku zvedákem pravou rukou zasahuje bradu Jana Váchala.

Trenér a vedoucí týmu Luboš Stach byl po souboji s mosteckým soupeřem evidentně šťastný. „Kluci podali dobré výkony a všichni přistoupili k zápasům s maximálním nasazením. První místo v české části první ligy boxu mužů znamená, že v republikovém soupeření neskončíme hůře než druzí. To bylo i naše loňské umístění. V lize se v nadstavbě boxuje systémem první z Čech s prvním z Moravy, druhý s druhým a tak dále, podle umístění v tabulce. Samozřejmě uděláme vše pro vybojování prvního místa. Teď máme pauzu až do 10. dubna, kdy začnou souboje s moravským soupeřem,“ hodnotil Luboš Stach účinkování plzeňského prvoligového týmu v soutěži.
Autor: Luboš Stach, dne: 20.02. 2011, Plzeň

Nahoru ^

BOXEŘI Z PLZNĚ VÍTĚZÍ V PRVNÍ LIZE

V České Kamenic bylo vybojováno další kolo první ligy boxu mužů. Pod vedením trenéra Luboše Stacha přijel osmičlenný tým plzeňských boxerů bojovat o šanci na první místo v prvoligové tabulce. Po zaváhání na domácí půdě, kdy s BC Barkas Ústí n. L. jen remizovali, byl úkol jednoznačný – zvítězit a do tabulky připsat plný počet bodů. O bod v tabulce prozatím vede BC Most, právě před Plzní. V posledním kole první ligy uvítá tým BC Fitsport Trampota mostecký tým na domácí půdě v Plzni. Tento zápas rozhodne o celkovém pořadí v tabulce před závěrečným play-off soutěže.

K úvodnímu duelu za tým BC Fitsport Trampota Plzeň nastoupil ve váze 56 kg Rafael Duchoň. Proti němu zkušený, třicetiletý borec Robert Sirti. Od úvodního gongu měl v pravém gardu boxující Duchoň převahu. Rychlejší pohyb po ringu korunoval přesnými direkty ze zadní ruky. V závěrečném třetím kole evidentně Sirtimu docházely síly a byl rád, že dobojoval zápas do konce. Jasně na body v tomto souboji zvítězil plzeňský Rafael Duchoň.

Následující zápas do 60 kg byl vybojován jen „přátelsky“, neboť za domácí Meran Alekozai nedodržel váhový limit a měl 40 dkg nad váhu. V tomto souboji plzeňský boxer Václav Hejda po vyrovnaném prvním kole ale na svého soupeře nestačil a prohrál na body. Přesto plzeňský tým si připsal důležité dva body a vedl 0 : 4 z pohledu domácích.

Ve váze do 64 kg za domácí nastoupil Milan Gaži, proti němu Filip Škoda z Plzně. Tento duel se plzeňskému borci nevydařil, byl pomalý a často se nechal zatlačit do provazů. V duelu zvítězil zaslouženě Gaži a snížil průběžný stav zápasu na 2 : 4.

Další zápas váhy do 69 kg vybojoval kamenický Michal Mysĺivec a za plzeňské, opora týmu, Jiří Štádler. Tento zápas byl plně v režii Jirky štádlera, byl nekompromisní a celá tři kola přesně zasahoval direkty a háky hlavu i trup svého soupeře. V druhém kole ale soupeř nechtěně zasáhl Jirku hlavou a tak musel být dvakrát ošetřován pro krvácení z nosu. Hrozila tak dle nových pravidel prohra pro zranění. Dříve se souboje přerušené z důvodu zranění jednoho z borců ve druhém a třetím kole „dobodovávali“, ale takto i jasný vítěz v zápasu může nakonec prohrát duel pro banální zranění. Naštěstí Jirka zápas dovedl do vítězného konce. Důležité dva body a stav zápasu 2 : 6 dával šanci pro tým z Plzně.

Komplikace přišla v následujícím duelu váhy do 75 kg. Boxer Tomáš Skalický po vyrovnané bitvě podlehl kamenickému Janu Klikarovi. Náladu ale plzeňskému trenérovi zvedl další souboj váhy do 81 kg, když Luděk Slezák ve svém debutu nezklamal. V druhém kole poslal svého soupeře Davida Foltýna nekompromisním hákem k zemi a ten byl ringovým rozhodčím odpočítán. Souboj gradoval, pokud hostující Plzeň chtěla v duelu zvítězit, potřebovala ještě dva body.

Ty vybojoval v nejlepším zápasu dne Martin Horák ve váze do 91 kg. Naprosto deklasoval domácího soupeře Lukáše Černíka. Bitva to ale byla neúprosná a zvedala diváky ze sedadel. Černík se snažil nedat kůži lacino, jenže na Horáka tentokrát nestačil. Martinovi drtivé háky a capáky rozbíjely obranu soupeře, dvakrát jen gong zachránil domácího boxera od počítání. Rozhodčí měli na konci zápasu jasno. Na body zvítězil Horák. Plzeň vede již 4 : 10 a poslední zápas na celkovém vítězství nemohl nic změnit.

Ve váze nad 91 kg za domácí nastoupil Mikuláš Dvorčuk a proti němu plzeňský borec Lukáš Wacker. Lukáš svého soupeře dobře znal. Na domácí půdě Dvorčuka s přehledem porazil. I tentokrát Lukáš takticky i technicky převyšoval svého soupeře. Dlouhými direkty nepouštěl o hlavu menšího soupeře k boji na tělo a bezhlavě útočícího Dvorčuka zastavoval přesnými kontraúdery. Jenže po závěrečném gongu přišla studená sprcha. Páni v bílém přiřkli vítězství domácímu borci. Konečný stav souboje tak byl 10 : 6 pro hosty z Plzně.

„Po dnešním těžkém souboji musím pochválit všechny kluky za předvedené výkony,“ hodnotil trenér a vedoucí týmu Luboš Stach své svěřence. „Pokud mám někoho vyzdvihnout, tak Luďka Slezáka, který ve svém prvním zápase v lize mile překvapil a vyhrál před limitem. Rovněž se vrátila loňská forma Martinu Horákovi a jeho vítězství v těžké váze připsalo nejdůležitější body na naše konto. Výkony našich borců jsou dobrou pozvánkou pro naše fanoušky. V posledním utkáni s BC Most přijďte podpořit náš tým. Zápas se uskuteční 20. února na domácí půdě v Plzni na „Bacardi“ a tento duel rozhodne o vítězi v základní části soutěže, “ zve šéf týmu příznivce boxu na napínavé souboje.
Autor: Luboš Stach, dne: 31.1. 2011, Plzeň

Nahoru ^

TABULKA ZÁPASŮ I.LIGA roč. 2010 – 2011 - česká skupina
  BC Plzeň SK Barkas
Ústí n. L.
BK Baník
Most B
BC Česká
Kamenice
BC Plzeň XXXXXX 10 : 6
----------------
8 : 8
8 : 8 14 : 2
----------------
10 : 6
SK Barkas Ústí n. L. 6 : 10
--------------
8 : 8
XXXXXXX 6 : 10
---------------
10 : 6
8 : 8
BK Baník Most B 8 : 8 10 : 6
----------------
6 : 10
XXXXXXX 14 : 2
-----------------
10 : 6
BC Česká Kamenice 2 : 14
-------------
6 : 10
8 : 8 2 : 14
---------------
6 :10
XXXXXXX
Po 5. kole
1. BC Ondřeje Stacha Plzeň 5 3 2 0 50:30  8 
2. BK Baník Most B 5 3 1 1 48:32  7 
3. SK Barkas Ústí n. L. 5 1 2 2 38:40  4 
4. BC Česká Kamenice 5 0 1 3 24:56  1 

Příští utkání 6. kola 19. - 20. 2. 2011

BC O. Stacha Plzeň - KB Baník Most B
SK Barkas Ústí n. L. - BC Česká Kamenice

TABULKA ZÁPASŮ I. LIGA roč. 2010- 2011 - moravská skupina
  Jihomoravský
Region Brno
BC
Ostrava B
SKB
K O Brno
BC
Poruba
Jihomoravský
Region Brno
XXXXXXXXX 8 : 8 10 : 6 6 : 10
-----------
10 : 6
BC Ostrava B 8 : 8 XXXXXXX 8 : 8  
SKB K O Brno 6 : 10 8 : 8 XXXXXX 8 : 8
-----------
4 : 12
BC Poruba 10 : 6
---------------------
6 : 10
  8 : 8
------------
12 : 4
XXXXX
po 5. kole
1. BC Poruba 4 2 1 1 36 : 28 5
2. Jihomoravský Region Brno 4 4 1 1 34 : 30 5
3. BC Ostrava B 2 0 2 0 16 : 16 2
SKB KO Brno 4 0 2 2 26 : 38 2

Příští utkání 6. kola 19. – 20. 2. 2011

BC Poruba - BC Ostrava B
SKB KO Brno - Jihomoravský Region Brno

Zbývá odboxovat odložené utkání

BC Ostrava B - BC Poruba » odloženo po dohodě
Jihomoravský Region Brno - BC Ostrava B » odloženo na 5.3. 2011
BC Ostrava B - SKB KO Brno » neboxovalo se ???

5.k o l o
I.Liga roč. 2010 – 2011- česká skupina

Dne 30.1. 2011 bylo v tělocvičně ZŠ v Povrlech vybojováno utkání 5. kola - I. Ligy po dohodě mezi oddíly, kdy podle vylosování se toto utkání mělo boxovat v Mostě mezi družstvy:

Váha SK BARKAS o.s. Ústí n. L. BK Baník Most Výsledek
56 kg VUONG Tomáš WO -------------- 2:0
60 kg KOVÁČ Jan WP RADIČ Fridrich 4:0
64 kg PAZDERA David WP RADIČ Lukáš 6:0
69 kg HOVHANESJAN David PLZÁK Lukáš DISQ 6:2
75 kg FISHER Jan PAVLIŠ Josef AB 6:4
81 kg GIESSMANN Radek WP TÁBORSKÝ Daniel 8:4
91 kg HELEŠIC Rudolf RSCI KRAJNÍK Karel 10:4
+91 kg KLAETKE Krištof RSCI KOPŘIVA Petr 10:6

V utkání zvítězil oddíl: SK Barkas Ústí n / L 10 : 6
Rozhodčí: Rusňák, Resl, Zaspal, Džavík

Hezké bojovné utkání, které bylo tentokrát v režii boxerů Barkasu, kteří zaslouženě po dobrých výkonech zvítězili.

5.k o l o
I.Liga roč. 2010 – 2011- česká skupina

Dne 30.1. 2011 bylo v České Kamenici vybojováno utkání 5. kola – I. Ligy mezi družstvy :

Váha BC Česká Kamenice BC Ondřeje Stacha Plzeň Výsledek
56 kg SZIRTY Robert DUCHOŇ Rafael WP 0:2
60 kg -------------- HEJDA Václav WO 0:4
64 kg GAŽI Milan WP ŠKODA Filip 2:4
69 kg MYSLIVEC Michal ŠTÁDLER Jiří WP 2:6
75 kg KLIKAR Jan WP SKALICKÝ Tomáš 4:6
81 kg FALTÝN Daniel SLEZÁK Luděk RSC 4:8
91 kg ČERNÍK Lukáš HORÁK Martin WP 4:10
+91 kg DVORČUK Mikuláš WP WACKER Lukáš 6:10

V utkání zvítězil celek hostí: BC Ondřeje Stacha Plzeň 10 : 6
Rozhodčí: Vlk, Jirásek, Zetek, Kachnič

Nováček I. Ligy, domácí boxeři hostili, silné družstvo z Plzně. Nerozhodný výsledek po dobrých výkonech jim utekl jen o vlásek.

5.k o l o
I.Liga roč. 2010 – 2011 - moravská skupina

Dne 30.1. 2011 bylo vybojováno v Kroměříži utkání 5. kola – I. Ligy mezi družstvy:

Váha Jihomoravský Region Brno BC Sokol Poruba Výsledek
56 kg MOZGA Pavel RSC VOZÁR Jakub 2:0
60 kg KREJČÍ Svatopluk JANKŮ Ondřej WP 2:2
64 kg LÁNIK Josef DURAJ Josef WP 2:4
69 kg FIALA Jiří WP ŠTÁDLER Jiří WP 4:4
75 kg KALINA Waldemar WP WOLF Antonín 6:4
81 kg BOREK Martin AB RYCHTÁR Radim 8:4
91 kg KOLEČKÁŘ Jan WP OHRÁDKA David 10:4
+91 kg CHMELA Marek BÁRTEK Stanislav WP 10:6

V utkání zvítězil domácí oddíl:Jihomoravský Region Brno 10 : 6
Rozhodčí: Rozík, Tomandl, Ohlídal, Bavrátil
Domácí boxeři si nenechali vítězství vzít od ambiciozního soupeře z Poruby.

Nahoru ^

Boxer Jirka Štádler vybojoval další vítězství

Plzeňští boxeři vybojovali v pořadí již čtvrté kolo v první lize boxu mužů. Tentokrát se museli stěhovat ze svého působiště v areálu TJ JEZÍRKO na Lochotíně z důvodu propadlé střechy na hale. Domácím prostředím se jim tak stal městys Dešenice na Šumavě. Pan starosta Jan Rejfek, velký fanda tohoto spotu, vypomohl plzeňským boxerům. V tamějším kulturním domě domácí přivítali borce z BC BARKAS Ústí nad Labem. Plzeňské boxery z BC FITSPORT TRAMPOTA PLZEŇ vedl do zápasů trenér první třídy Václav Pilc a vedoucí týmu Luboš Stach. Bojovalo se v osmi vahách od – 56 kg do + 91 kg.

Domácí boxeři po vánoční pauze nastoupily s cílem udržet průběžné první místo v ligové tabulce. To znamenalo zopakovat výkon z předchozího duelu s Barkasem, když v Ústí nad Labem plzeňští zvítězili 10 : 6. Vzhledem k tomu, že trenér Vasil Larionov přivezl k zápasu jen šest boxerů a neobsadil váhy 69 a 75 kg, byl tento úkol pro domácí více než reálný.

První duel váhy do 56 kg vybojoval domácí Rafael Duchoň proti Tomáši Yongovi z Ústí. Domácí borec byl v prvním kole jednoznačně lepší, přesně zasahoval hlavu i trup soupeře. V druhém kole Rafael zbytečně zvolnil a soupeř srovnal. Třetí kolo byl opět přesnější a důraznější domácí boxer. Trenéři na obou stranách s napětím očekávali verdikt pánů v bílem. Na body 2:1 zvítězil Tomáš Yong z Barkasu Ústí nad Labem a připsal tak první body pro ústecký tým. Tento výsledek byl první ze sporných v tomto střetnutí a domácí trenéři neskrývali z verdiktu rozhodčích rozčarování.

Boxerský club Fitsport Trampota Plzeň měl problém s obsazením váhy do 60 kg. Za zraněného Luboše Bečáka na poslední chvíli musel zaskočit Jáchym Wiesner, který ještě před měsícem na MČR mužů bojoval ve váze 52 kg. Vánoce ale udělali své, a tak nastupoval o dvě váhy výše. To se také projevilo v jeho výkonu. Jáchym byl pomalejší a méně důraznější ve výměnách a po zásluze prohrál s ústeckým Janem Kováčem. Stav byl 4:0 pro borce z Ústí n. L.

Do další váhové kategorie nastoupil úřadující mistr České republiky juniorů a bronzový z MČR mužů, Jiří Štádler. Také on měl problémy s váhou a tak před zápasem musel shazovat vánoční „nadílku“ 5 kg. Přesto jeho výkon byl opět excelentní. Soupeře zasahoval přesnými údery. Jeho tvrdé direkty a háky na žebra rozbily obranu Davida Hovhanesjana. Ten byl rád za závěrečný gong v každém ze tří kol, neboť jej vždy uchránil od počítání. Svým vítězstvím Jiří Štádler vybojoval důležité dva body a snížil stav v utkání na 2 : 4 z pohledu domácích. Protože následující dvě váhy ústečtí neobsadili a prohráli je tak bez boje. Průběžný stav byl 6 : 4 pro domácí tým.

Jenže přišel zápas do 81 kg a další sporný výsledek. Domácí Lukáš Tengler svedl vyrovnanou bitvu s Radkem Gismannem. Soupeř bojoval nečistě, stále se držel, kouskoval zápas a byl proto i veřejně napomínán ringovým rozhodčím. K překvapení všech i dokonce hostujícího boxera Radka byl to on, komu rozhodčí zvedl ruku na znamení vítězství v tomto utkání. Rázem byl stav srovnán na 6 : 6.

Další zranění postihlo domácí ve váze do 91 kg. Zde nahradil Martin Horák zraněného Luboše Lacinu, který s vyhřezlou ploténkou skončil v nemocnici. Bohužel Martin tentokrát nezopakoval své výkony z loňského ročníku, kdy nastoupil třikrát a třikrát zvítězil KO v prvním kole. Soupeřem mu byl Pavel Ševčík. Ten si ohlídal Horákovo přední ruku jejíž tvrdé capáky poslali v předchozích duelech soupeře k zemi. Tancoval, uhýbal a bodoval rychlými direkty. Martin tentokrát nedokázal přesně a tvrdě zasáhnout soupeře a zaslouženě prohrál na body. Domácí tak prohrávali 6 : 8 a vidina vítězství byla pryč. Teď šlo o to, zda zápas skončí celkovou remízou, nebo zvítězí početně oslabený soupeř z Ústí.

Do třetice přišel další sporný verdikt od pánů rozhodčích. Tentokrát plzeňský boxer Lukáš Wacker oslabený po prodělané nemoci fyzicky nestačil na tvrdého a o dvanáct kilo těžšího soupeře. David Kroupa svou váhu promítl do tvrdých, doslova dělových háků a zvedáků. V závěru zápasu po jednom takovém tvrdém zvedáku na solar byl unavený Lukáš Wacker i počítán. K překvapení všech byl vítězem prohlášen domácí boxer, a tak nakonec celkový výsledek 8 : 8 byl spíše splněným přáním, než realitou v ringu. Netřeba říkat „co kdyby…“ Rozhodčí má v každém sportu poslední slovo. Plzeňští si tak remízou zkomplikovali cestu za celkovým vítězstvím v soutěži a v dalším domácím kole 19 února musí proti BC Most zabojovat. Jen vítězství z tohoto duelu může pro plzeňské boxery udržet naději na úspěch v letošním ročníku.

Autor: Luboš Stach, dne: 16. ledna.2011, Plzeň

Nahoru ^

TABULKA ZÁPASŮ I.LIGA roč. 2010 – 2011 - česká skupina

  BC Plzeň SK Barkas Ústí n. L. BK Baník Most B BC Česká Kamenice
BC Plzeň XXXXXXXXX 10 : 6 8 : 8 14 : 2
SK Barkas Ústí n. L. 6 : 10 XXXXXXXXXXXX 6 : 10 8 : 8
BK Baník Most B 8 : 8 10 : 6 XXXXXXXXXXX 14 : 2
BC Česká Kamenice 2 : 14 8 : 8 2 : 14 XXXXXXXXXXXXX
Po III. kole
1. BK Baník Most B 3 2 1 0 32:16  5 
2. BC Plzeň 3 2 1 0 32:16  5 
3. SK Barkas Ústí n. L. 3 0 1 1 20:28  1 
4. BC Česká Kamenice 3 0 1 1 12:36  1 

Příští utkání 4. kola 15. – 16. 1. 2011

BC Česká Kamenice - BK Baník Most B
BC Plzeň - SK Barkas Ústí n / L

Plzeňští boxeři v první lize remízovali

V sobotu 11. prosince se uskutečnilo další kolo První ligy boxu mužů. Tentokrát plzeňský tým BC FITSPORT Trampota, pod vedením Luboše Stacha a trenéra Václava Pilce z box clubu Ondřeje Stacha vyjel do Mostu. Byl to souboj dvou dosud neporažených clubů. Bojovalo se v osmi vahách. Ve váze do 56 kg za plzeňský tým nastoupil Rafael Duchoň, do 60 kg Lubomír Bečák, ve váze do 64 kg za zraněného Štádlera zaskočil Filip Škoda. Váhu do 69 kg vybojoval Emil Kocvelda, 75 kg Tomáš Skalický, do 81 kg Ondřej Brada, do 91 kg Luboš Lacina a ve váze super těžké nad 91 kg nastoupil Lukáš Wacker.

Do utkání vstupovala Plzeň s vedením dva nula, neboť mostecký tým neobsadil váhu nad 91 kg a Wacker tak neměl soupeře.

První duel mezi mosteckým Bartošem a Rafaelem Duchoněm měl jednoznačný průběh. V každém ze tří tříminutových kol byl lepší Duchoň. Přesněji zasahoval bezhlavě útočícího soupeře. Ten v posledním kole odešel i fyzicky. Rafael tak pro plzeňský tým vybojoval další dva body. Po duelu váhy do 60 kg byl průběžný stav 2 : 4 z pohledu domácích, když náš Lubomír Bečák nestačil na Jakuba Chvala z Mostu.

S napětím byl očekávám další zápas. Technický Filip Škoda, student policejní školy v Praze nastoupil proti mosteckému „bijci“ Klikarovi. Ten je znám tím, že duely končí většinou před časovým limitem. Filip Škoda dokázal celý zápas bojovat na dištanc, velice dobrým pohybem po ringu eliminoval útoky soupeře a zaslouženě zvítězil v zápase na body.

V duelu váhy do 69 kg nastoupil Emil Kocvelda proti mosteckému Pírkovi. Plzeňský borec předčil soupeře svým obrovským fyzickým fondem a ve třetím kole Emil Kocvelda zápas po tvrdém zadním háku ukončil. Ringový rozhodčí nenechal otřeseného soupeře v souboji dál pokračovat a bodový stav po tomto souboji byl již 2 : 8 pro tým BC Fitsport Trampota z Plzně.

K celkovému vítězství stačilo ze zbývajících tří duelů zvítězit alespoň v jednom. Bohužel, to se nezdařilo. Ve váze do 75 kg nestačil Tomáš Skalický na mosteckého Pavliše. Boxer Ondřej Brada po boji podlehl Josefu Libišovi. Tento zápas Ondřej vybojoval po roční zdravotní přestávce a výpadek z tréninku byl znát. Stav zápasu byl 6 : 8 pro plzeňské boxery.

Poslední duel plzeňského Luboše Laciny byl pro celkový výsledek rozhodující. První kolo vyznělo jasně pro Lacinu. Přesné a tvrdé údery rozbíjely kryt soupeře, zasahovaly jeho hlavu a trup. V druhém kole zlepšil soupeř pohyb po ringu a přesnými kontra údery občas zaskočil stále útočícího Luboše. Nejvyrovnanější bylo třetí kolo, kdy oběma borcům docházela síla. Proto s napětím plzeňští borci i trenéři očekávali verdikt rozhodčích. Zápas, kromě prvního kola které vyhrál Lacina, byl vyrovnaný. Nakonec verdikt rozhodčích zněl 2:1 pro Mosteckého borce a bylo rozhodnuto. Boxeři z Plzně neudrželi slibný náskok a odjížděli z Mostu jen s remízou.

„Dnes, když jsem viděl sestavu mosteckého týmu, říkal jsem si, že bod za remízu bude pro nás úspěch,“ říká po zápase vedoucí plzeňského clubu Luboš Stach. „Jenže za stavu 8 : 2 byl k našemu vítězství jen krůček, a tak nakonec celkový výsledek 8 : 8 je určitým zklamáním. S týmem z Mostu máme nyní v tabulce srovnaný bodový stav, ale díky lepšímu skóre přezimujeme na prvním místě. Zabojovali všichni kluci. Škoda zápasu v těžké váze, tam jsem očekával vítězství našeho boxera, jenže rozhodčí to viděli jinak. Všechny fanoušky boxu si dovolím pozvat 15. ledna 2011 do sportovního areálu TJ Jezírko v Plzni na Lochotíně, (dříve Bacardi). Přivítáme tam v dalším kole tým BC Barkas z Ústí nad Labem. Určitě uděláme vše, abychom divákům udělali radost a předvedli co nejlepší boxerské zápasy,“ slibuje Luboš Stach plzeňským příznivcům.

Autor: Luboš Stach, dne: 24.10.2010, Plzeň

Nahoru ^

Boxeři poráží v 1.lize boxu tým České Kamenice

Příznivci boxu přišli podpořit o víkendu domácí plzeňský tým BC Fitsport Trampota Plzeň. Druhé kolo soutěže družstev v 1.lize boxu mužů, se uskutečnilo na areálu TJ Jezírko, dříve Bacardi. Prvoligový tým, ještě pod názvem BC PLZEŇ, vybojoval v loňské sezoně cenné druhé místo a v prvním kole sezóny 2010 - 2011 plzeňští boxeři porazili tým BC Barkas 10 : 6 na body. Proti domácím přijel nováček v soutěži tým BC Č. Kamenice. Pod vedením Ondřeje Stacha a Václava Pilce domácí boxeři vybojovali osm duelů ve vahách od 56 kg do + 91 kg.

První za domácí nastoupil ve váze do 56 kg talentovaný, teprve osmnáctiletý boxer Jáchym Wiesner. Soupeřem mu byl třicetiletý zkušený matador Robert Szirti. Jáchym se zkušenějšího soupeře nezalekl. Svým výkonem nenechal nikoho na pochybách, kdo je tím lepším v ringu. Přesně zasahoval kombinacemi úderů Szirtiho hlavu i trup. V posledním kole bylo vidět, že Wiesner je dobře fyzicky připravený, na rozdíl od Szirtiho, který začal evidentně fyzicky odcházet. Jáchym do poslední minuty bojoval naplno a zaslouženě zvítězil na body. Po zápase trenér Václav Pilc pochválil Wiesnera: „ konečně jsi přidal na razanci úderů a celkově v souboji přitvrdil. Je vidět, že dnes si soupeře převálcoval nejen technikou a dobrou fyzičkou, ale hlavně jsi si na něho věřil.“ Váhu 60 kg soupeř neobsadil, domácí si tak připsali další dva body. V přátelském zápase prohrál Lubomír Bečák na body s Meranem Alekozaiem z Prahy.

Ve váze do 64 kg zvítězil na body domácí Filip Škoda, když na body porazil Milana Gažiho. Tento souboj byl velice vyrovnaný. První a druhé kolo byl mírně lepší domácí boxer. Třetí kolo sice patřilo Gažimu z České Kamenice, ale rozhodčí se přiklonili na stranu domácího boxera.

Následující duel váhy do šedesáti kilogramů byl opět vybojován jen přátelsky, neboť Kamenice tuto váhu neobsadila. Duel mezi domácím Jiřím Štádlerem a Michal Myslivcem skončil již po prvním kole. Jirka během tří minut totálně rozbil kryt soupeře. Přesnými zvedáky na žebra a háky na hlavu soupeře získal převahu a na začátku druhého kola zápas soupeř vzdal.

Pro celkové vítězství v tomto kole potřebovali domácí boxeři za stavu 8 : 0 vyhrát ještě jeden zápas. Hned v následující váze do 75 kg se o to pokusil Miloslav Zaspal. První i druhé kolo bylo pro domácího borce, bohužel v samotném závěru třetího kola byl Zaspal počítán a ringový rozhodčí zápas předčasně, 5 vteřin před koncem kola ukončil. Míra Zaspal tak prohrál s Janem Klikarem výrokem RSC ve třetím kole a stav zápasu byl 8 : 2.

Hned v dalším duelu váhy do 81 kg plzeňský tým potřebné body získal. Dominik Šperk vybojoval skvělý zápas, porazil na body po tříkolové bitvě Stanislava Burdyse, připsal tak na konto domácích rozhodující dva body a stav byl 10 :2.

Ve váze do 91 kg nedal Plzeňan Luboš Lacina sebemenší šanci Stanislavu Číhovi. Doslova jej převálcoval hned v úvodu tohoto duelu. V druhé minutě po přesném háku na bradu poslal soupeře k zemi. Ten byl odpočítán a Luboš Lacina zvítězil RSC v prvním kole.

Poslední zápas nad 91 kg vybojoval Lukáš Wacker. Porazil po velice dobrém výkonu Mikuláše Dvorčuka z Kamenice. O patnáct kilo těžší Dvorčuk se snažil Lukáše dostat pod tlak. To se mu díky dobrému pohybu Lukáše po ringu nepodařilo a naopak po přesných zásazích byl Dvorčuk zralý na počítání. Nakonec vše ustál, a tak Wacker zvítězil po třech kolech na body.

„Povedlo se nám sice porazit nováčka v lize 14 : 2 na body, ale rozhodně to nebylo jednoduché“, říká vedoucí týmu BC Fitsport Trampota Plzeň, Luboš Stach. „Máme teď kvalitní posily v několika vahách a za bojovný výkon musím pochválit všechny kluky. Jsem rád, že v tak hojném počtu si našli diváci cestu na Bacardi a přišli náš tým podpořit“, hodnotil Stach první domácí zápas v nové sezoně.

Nahoru ^

TABULKA ZÁPASŮ I. LIGA - Česká skupina
  BC Plzeň SK Barkas Ústí n. L. BK Baník Most B BC Česká Kamenice
BC Plzeň XXXXXXXXX 10 : 6    
SK Barkas Ústí n. L. 6 : 10 XXXXXXXXXXXX    
BK Baník Most B     XXXXXXXXXXX 14 : 2
BC Česká Kamenice     2 : 14 XXXXXXXXXXXXX
po I. kole
1. BK Baník Most B 1 1 0 0 14:2  2 
2. BC Plzeň 1 1 0 0 10:6  2 
3. SK Barkas Ústí n. L. 1 0 0 1 6:10  0 
4. BC Česká Kamenice 1 0 0 1 2:14  0 

Česká skupina I. k o l o

Dne 25. 9. 2010 bylo v České Kamenici vybojováno utkání I. Ligy, 1. kolo mezi družstvy:

Váha BC Česká Kamenice KB Baník Most Výsledek
56 kg SZIRTY Robert STEHLÍK Martin WP 0:2
60 kg SKÁLA Jakub CHVAL Jakub AB/2 0:4
64 kg POLÁČEK Ladislav KLEIN Roman WP 0:6
69 kg FILIPI Dominik PLZÁK Lukáš AB/3 0:8
75 kg KLIKAR Jan WP PAVLI Josef 2:8
81 kg ----------------------------- LIBIŠ Václav WO 2:10
91 kg KUBÁLEK Jan KOPŘIVA Petr AB/3 2:12
+91 kg ----------------------------- KRAJNÍK Karel WO 2:14

Pro nováčka soutěže boxery z Č. Kamenice to bylo 1. vystoupení v této soutěži. I přes velkou snahu na hosty z Mostu svým výkonem nestačili.

Česká skupina I. kolo

Dne 2. 10. 2010, bylo v ZŠ v Povrlech vybojováno 1. kolo nové soutěže I. Ligy mezi družstvy:

Váha SK BARKAS o.s. Ústí n. L. BC Plzeň Výsledek
56 kg VUONG Tomáš WP TELVÁK Denis 2:0
60 kg NEŠVÁRA Daniel BEČÁK Lubomír RSC/3 2:2
64 kg PAZDERA David ŠTÁDLER Jiří WP 0:6
69 kg HOVHANNISJAN David JIRÁČEK Patrik WP 2:6
75 kg FENDRICH Jan ZASPAL Miroslav WP 2:8
81 kg ŠAROUN Jiří ŠPERIC Dominik WP 2:10
91 kg HELEŠIC Rudolf WP LACINA Luboš 4:10
+91 kg KAČÍREK Václav RSC/1 NOVÁK Lukáš 6:10

Hostující plzeňští boxeři potvrdili roli favorita tohoto souboje a po dobrých výkonech zaslouženě zvítězili.

Moravská skupina I.kolo

TABULKA ZÁPASŮ I. LIGA - Česká skupina
  Jihomoravský Region Brno BC Ostrava B SKB K O Brno BC Poruba
Jihomoravský Region Brno XXXXXXXXX 8 : 8    
BC Ostrava B 8 : 8 XXXXXXXXX    
SKB K O Brno     XXXXXXXXX 8 : 8
BC Poruba     8 : 8 XXXXXXXXX
po I. kole
1. Jihomoravský Region Brno 1 0 1 0 8 : 8 1
2. BC Ostrava B 1 0 1 0 8 : 8 1
3. SKB KO Brno 1 0 1 0 8 : 8 1
BC Poruba 1 0 1 0 8 : 8 1

Dne 3. 10. 2010, bylo v Ostravě Třebovicích vybojováno 1. kolo nového ročníku I. Ligy mezi družstvy :

Váha BC Ostrava B Jihomoravský Region Brno Výsledek
56 kg -------------------------------------- MOZGA Pavel WO 0:2
60 kg POLAKOVIČ Pavel WP KREJČÍ Svatopluk 2:2
64 kg BALÁŽ Mario REITERMAN Filip RSC/3 2:4
69 kg BILÍK Robert WP PAUKER Miroslav 4:4
75 kg KUBANÍK Ondřej WP SANTLER Petr 6:4
81 kg HANEL Jiří BOREK Martin RSC/3 6:6
91 kg ZHYLKYSHIEV Yerlan AB/1 KOLEČKÁŘ Jan 8:6
+91 kg SKUPIEŇ Richard CHMELA Marek WP 8:8

Boxeři obou celků bojovali tvrdě o celkové vítězství svého družstva. Konečný výsledek skončil po zásluze smírně pro oba celky.

Moravská skupina I. kolo

SKB K O Brno - BC Poruba 8 : 8
(Podrobnější data budou dodány.)

Plzeňští boxeři poráží borce z Ústí nad Labem

O tomto víkendu začal nový ročník první ligy boxu mužů. Plzeňští borci získali sponzora, a proto v novém ročníku startují pod názvem BC Fitsport Trampota Plzeň. Plzeňský tým v minulém ročníku obsadil druhé místo za boxery z Brna, a tak má před sebou nelehký úkol, navázat na toto skvělé umístění. V prvním kole osm boxerů pod vedením trenéra Luboše Stacha bojovalo v Ústí nad Labem, proti místnímu týmu SK Barkas.

Ve váze do 56 kg za domácí ústecké borce nastoupil Vuong Tomáš a proti němu mladičký Denis Telvák. Technický souboj plný rychlých výměn a kombinací lépe dopadl pro domácího boxera Tomáše Vuonga, když v závěru druhého a v posledním třetím kole našemu Telvákovi docházely síly. Domácí si tak připsali za vítězství první dva body.

Váhu do 60 kg za Ústí vybojoval Daniel Nešvera s naším Lubomírem Bečákem. Po vlažném úvodním kole Bečák přitvrdil a ve třetím kole přesně zasáhl bradu Nešvery. Ten byl počítán a rozhodčí zápas předčasně ukončili. Bečák pro Plzeň získal první body a bylo srovnáno.

Lahůdkou pro diváky byl souboj váhy do 64 kg. V ní se setkali dva úřadující mistři republiky. Za domácí David Pazdera, mistr ČR kadetů a náš Jiří Štádler mistr ČR juniorů. První kolo bylo velice vyrovnané, skvělá byla obrana Pazdery, ze které vyrážel do rychlých protiútoků. Jiří Štádler eliminoval útoky dobrým pohybem po ringu a snažil se zasahovat hlavu soupeře v kombinaci direkt, hák. Od druhého kola Štádler na radu trenéra změnil strategii a zaměřil se na žebra soupeře, rozbíjel tak jeho obranu a v závěru třetího kola již soupeř nevydržel nápor Štádlera a byl počítán. Jirka vybojoval cenné vítězství pro Plzeň.

„Byl to můj první zápas za Plzeň v první lize. Zatím statuji výhradně v Extralize za Samson Č. Budějovice, jsem tam na hostování. Těším se, že mě tak uvidí i mí domácí fanoušci v Plzni," říká osmnáctiletý talentovaný borec Jiří Štádler.

Ve váze do 69 kg s přehledem zvítězil na body plzeňský Patrik Jiráček (mistr ČR juniorů pro letošní rok váhy 69 kg) nad Davidem Hovhannisjanem z Ústí.

Totéž se povedlo zkušenému Miroslavu Zaspalovi ve váze do 75 kg, proti kterému nastoupil Jan Fendrich. Celá tři kola byl plzeňský boxer rychlejší ve výměnách, dobře uvolňoval a přesně zasahoval hlavu i trup soupeře. Zaspal zvítězil na body.

Následující zápas váhy do 81 kg vyhrál pro plzeňské Dominik Šperk a připsal si tak rozhodující dva body. Po tomto duelu byl stav 10 : 2 z pohledu hostujícího týmu. Tak i přes prohru ve váze do 91 kg Luboše Laciny a Lukáše Nováka ve váze nad 91 kg zvítězil plzeňský tým BC Fitsport Trampota 10 : 6 na body.

Borci z Plzně si připsali první dva body do ligové tabulky. Další kolo se uskuteční v sobotu 23. října od 14 hodin v Plzni na TJ Jezírko, dříve Bacardi. Plzeňští boxeři přivítají nováčka v lize, boxery z BC Česká Kamenice a budou mít šanci, za podpory domácích fanoušků, bojovat o další body.

Autor: Luboš Stach, dne: 4.10.2010

Nahoru ^